Росспоживнагляд заборонив імпорт вина з Молдови

Поставки в Росію молдавського вина з сьогоднішнього дня призупинено через претензії до якості. Про це заявив керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко.

Поставки в Росію молдавського вина з сьогоднішнього дня призупинено через претензії до якості. Про це заявив керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко (на фото), передає BBC.

"Ми приймаємо рішення про припинення ввезення на територію Росії всій виноробної продукції Молдови", - сказав він.

За словами Онищенка, заборона буде діяти до тих пір, поки Росія не побачить з боку Молдавії конкретних кроків, спрямованих на системне вирішення проблеми.

Нагадаємо, Росспоживнагляд виявив в декількох партіях молдавського алкоголю шкідливі домішки, зокрема, небезпечний для здоров'я пластифікатор дибутилфталат.

Всього з Республіки Молдова до Російської Федерації з початку року ввезено 3901 партія алкогольної продукції і виноматеріалів загальним обсягом понад 25 млн літрів.

Повідомляється, що за результатами досліджень, проведених лабораторіями Росспоживнагляду, тільки за останній час виявлено 8 партій алкогольної продукцііне відповідних вимогам безпеки щодо вмісту дибутилфталат і ді (2- етилгексил) фталата. За даними Росспоживнагляду в окремих партіях норми за вмістом шкідливих речовин були перевищені в 80-90 разів.

При проведенні лабораторних досліджень проб коньяку (Дивин), поданих для цілей державної реєстрації, також у двох випадках виявлені перевищення гранично допустимих концентрацій хімічних речовин. Дослідження представлених проб алкогольної продукції триває.

Росія була найбільшим споживачем молдавських вин. На її частку доводиться майже третина експорту Молдови.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся