Ярославський придбав контрольний пакет акцій ХТЗ

Ярославський придбав контрольний пакет акцій ХТЗ

27 квітня 2016 р. Олександр Ярославський, президент і власник групи DCH, за пропозицією австрійського бізнесмена Зігфріда Вольфа, інвестора ПАТ "Харківський тракторний завод"  придбав контрольний акцій цього підприємства. Про це повідомили в прес-службі DCH.

"Партнерство з Олександром Ярославським дозволить надати новий імпульс розвитку заводу. Ми давно знайомі, я знаю його як людину слова, про яку дуже добре відгукуються всі бізнес-партнери – в тому числі іноземні. Саме тому, коли виникла загроза для моїх інвестицій в Україну, я звернувся до нього з пропозицією знову стати акціонером ХТЗ", - заявив Зігфрід Вольф.


Олександр Ярославський в свою чергу зазначив, що в тій ситуації, в якій опинився завод, його треба терміново рятувати.

"Не можна допустити, щоб підприємство з таким потенціалом загинуло. Тим більше, що від його стабільності залежить добробут майже 10 тисяч харків'ян (працівників заводу з сім'ями) і ще близько 100 тис. працівників підприємств-суміжників по всій Україні. Тому міжнародний консорціум, який ми зараз створили, буде працювати для досягнення двох основних цілей – відродження виробництва і повернення ХТЗ на міжнародний рівень", - підкреслив Ярославський.

Як повідомили в DCН, в даний час юристи займаються фіналізацією угоди. "Угода включає в себе покупку акцій трьох компаній, які в свою чергу є власниками акцій ХТЗ. Ці ж компанії володіють частиною боргів заводу, які також будуть передані новому власнику. Зараз відбувається юридичне оформлення документів", - повідомили в компанії.

Зазначимо, Олександр Ярославський – власник і бенефіціар групи DCH, яка займається фінансами, девелопментом, транспортом та ін., № 8 рейтингу Forbes за 2015 р.

Також він є генеральним інвестором підготовки Харкова до Євро-2012, вклав 300 млн дол. в підготовку інфраструктури міста до турніру.

Раніше екс-директор ХТЗ Владислав Губін так охарактеризував роль Ярославського в історії заводу: "Підприємство врятував від знищення Олександр Ярославський. Зайшовши як інвестор, він підтримував життєздатність заводу і не дав йому стати черговою купою металобрухту та майданчиком для недобросовісних забудовників. Більш того, Ярославський вклавши в завод величезну суму коштів, налагодив випуск бульдозерів, 161 серія тракторів розпочала свій випуск. Це, безумовно, був "щасливий квиток" для заводу".

Згідно з даними сайту ПАТ "Харківський тракторний завод", підприємство було засновано в 1930 р., за свою історію випустило понад 3 млн одиниць тракторів та іншої техніки. В асортимент продукції входять колісні та гусеничні трактори різної потужності, бульдозери, тягачі, навантажувачі та ін. Традиційно поставляє продукцію на зовнішньому ринку – включаючи країни Європи, Азії, Африки, продукція сертифікована за європейськими стандартами якості. 

Останнім часом у ЗМІ з'явилася інформація про оперативні дії силових структур на підприємстві, результатом чого виникла стурбованість ситуацією зі сторони австрійського акціонера ХТЗ Зігфріда Вольфа.

"Зараз навколо ХТЗ розгорнуті широкомасштабні акції окремих представників силових структур, спрямовані на підрив економічних основ діяльності підприємства і таких, що ведуть до скорочення міжнародної присутності в Україні та зниження інвестиційної привабливості українських активів … Я не виключаю, що мені доведеться також залучити до захисту своїх інвестицій міжнародні інститути і серйозних юристів, результатом чого можуть стати серйозні санкції проти ініціаторів рейдерської атаки, що прикриваються ім'ям держави”, - заявив бізнесмен

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся