Роскосмос пропонує акціонувати космодром Байконур між РФ,Україною, Казахстаном, США та ЄС

Космодром Байконур можна акціонувати після введення в експлуатацію космодрому Східний. Таку думку висловив сьогодні в рамках урядової години в Раді Федерації РФ глава Федерального космічного агентства (Роскосмос) Анатолій Пермінов, повідомляє РБК.

"Мої пропозиції - треба переходити на комерційну експлуатацію (Байконура) - акціонування підприємства, а потім поділ акцій", - сказав він. На думку глави відомства, при цьому 70% акцій повинні відійти російській стороні, а 30% розподіляться між нинішніми експлуататорами космодрому, в числі яких Казахстан, Україну, США і Європейське космічне агентство. А.Пермінов нагадав, що термін оренди Байконура оформлений до 2050 р.

У рамках виступу на урядовій годині А. Пермінов також повідомив, що у разі успішних випробувань ракети "Ангара" ракета-носій "Протон" може бути поступово виведена з експлуатації. Він зауважив, що перший запуск ракети "Ангара" запланований на 2013 р. "При її успішний запуск ракета-носій" Протон "може бути поступово виведена з експлуатації", - сказав А.Пермінов.

Також він додав, що Роскосмос вже в поточному році планує виготовити і поставити на космодром Плесецьк технологічне обладнання для комплексу "Ангара".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся