"Росатом" хоче розблокувати зону вільної торгівлі з Україною

"Росатом" хоче розблокувати зону вільної торгівлі з Україною
Фото: "Росатом" хоче розблокувати зону вільної торгівлі з Україною

Від митних зборів можуть звільнити ряд виробів з чорних металів

Російська державна корпорація з атомної енергії "Росатом" планує частково відновити роботу зону вільної торгівлі країн СНД і України. Про це повідомила "Російська газета".

Проект відповідного указу "Росатом" виніс на громадське обговорення.

Російська Федерація ввела мита на український продукт з 2016 року, у зв'язку з початком виконання економічної частини угоди про асоціацію України і Європейського Союзу.


У Росії пропонують звільнити від митних зборів ряд виробів з чорних металів, які використовуються для виробництва парогенераторів, реакторів й іншого обладнання атомних електростанцій.

"Збереження пільгової ставки ввізного мита вплине на фінансову стійкість вітчизняних (російських - ред.) підприємств атомної галузі в рамках діючих проектів зі спорудження АЕС, що вже в короткостроковій перспективі позначиться на наповнюваності федерального бюджету", - йдеться в пояснювальній записці до проекту акта.

"В іншому разі зростання витрат на виробництво обладнання для АЕС вже на поточному етапі складе в середньому понад 130 мільйонів рублів з кожного проекту спорудження АЕС, що призведе до можливого зриву строків поставки обладнання у разі пошуку заміни постачальників", - попереджає  "Росатом".

Нагадаємо, раніше "Росатом" заявляв про можливі затримки поставок з України відпрацьованого ядерного палива.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся