"РН-Україна" не виключає можливості збройного захоплення своїх АЗС в Україні

НовиниЕнергетика    20.01.2016 - 10:03

У найближчі дні не виключене силове захоплення заправних станцій, що належать дочірнім компаніям "Роснафти" в Україні. Про це повідомив Михайло Ясельський, президент компанії "РН-Україна", що управляє активами "Роснафти" в Україні.

"Спостерігаємо повну аналогію з захопленням нашої нафтобази у Василькові в жовтні 2014 року. Ті ж люди, ті ж заяви. Готуємося", - заявив Ясельський.

За його словами, компанія вживає заходів щодо посилення системи безпеки об'єктів з метою виключення можливих техногенних ситуацій на АЗС, які в Україні віднесено до об'єктів підвищеної небезпеки.

Як повідомлялося в ЗМІ, напередодні народний депутат від Народного Фронту Тетяна Чорновол внесла у Верховну Раду законопроект про націоналізацію власності "Роснафти" в Україні та заборону діяльності пов'язаних з нею компаній. Постанову про внесення законопроекту вже підписали 20 народних депутатів.

Між тим в ЗМІ повідомлялось, що Тетяна Чорновол належить до групи Сергія Пашинського, якого в ЗМІ називають основним автором проекту експропріації та подальшої реалізації нафтопродуктів Сергія Курченко.

Проект був реалізований в рамках кримінальної справи, розслідуваної МВС, в ході якої було реалізовано сумарно близько 100 тис. т нафтопродуктів і сировини, які перебували на нафтобазі ТОВ "Схід" у Василькові (Київська обл.), Херсонському нефтеперевалочному комплексі та Одеському НПЗ. В той же час гроші від цих нафтопродуктів так і не надійшли до держбюджету, пишуть українські інтернет-видання.

За словами Ясельського, Нафтобаза ТОВ "Схід" у Василькові була зайнята озброєними бійцями спецпідрозділу МВС "Київ-1" на початку жовтня 2014 року. Нафтопродукти були реалізовані на ринку державною компанією "Укртранснафтопродукт", яка в свою чергу вдалася до послуг компанії "Укройлпродукт" Сергія Тищенка.

Він також зазначив, що за аналогічною схемою з використанням бійців МВС були вивезені нафтопродукти з Херсонського нафтотерміналу і Одеського НПЗ. В кінці 2015 року "Укртранснафтопродукт" судовими рішенням був призначений керуючим ОНПЗ.

У групу компаній "Роснафти" в Україні входять ТОВ "Схід" (управляє мережею АЗС) і "ТНК-Індастріз Україна" (оптові продажі). Роздрібна мережа налічує 141 АЗС.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Чорновол опублікувала проект парламентської постанови про санкції проти "Роснафти" "Роснефть" продає свою мережу АЗС в Україні
On Top