ua ru

Росія відмовляється обговорювати з ОПЕК зниження видобутку нафти, - Bloomberg

Росія відмовляється обговорювати з ОПЕК зниження видобутку нафти, - Bloomberg Фото: споруда для видобутку нафти (pixabay)

Про це повідомляють джерела в російському уряді

РФ виступить проти додаткового зниження видобутку нафти, якщо така пропозиція з'явиться на зустрічі з представниками країн ОПЕК. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на чотирьох співрозмовників в російському уряді.

"У цьому випадку може виникнути припущення, що Росія і країни ОПЕК вважають недостатнім діючу угоду про скорочення видобутку", - сказав співрозмовник Bloomberg.

ОПЕК почала скорочення виробництва в січні, щоб зменшити набряклі глобальні запаси і зміцнити ціни на нафту, яка як і раніше залишається на половині рівня 2014 року. У травні ОПЕК і її партнери, включаючи Росію, продовжили свою угоду ще на дев'ять місяців до березня 2018 року. Частково це свяазано з тим, що нафтовий ринок не зміг перебалансироваться через приросту нафти з Лівії і Нігерії, які вільні від операцій з ОПЕК. Ситуацію на нафтовому ринку планується обговорити на зустрічі міністрів з Росії і низки країн ОПЕК в Санкт-Петербурзі 24 липня.

Як повідомив 28 червня міністр енергетики Росії Олександр Новак, в червні РФ скоротила видобуток нафти на 305-308 тис. бар./добу по відношенню до жовтня 2016 року. Згідно з договором, Росія повинна була скоротити видобуток нафти на 300 бар./добу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Ірак підтримав продовження скорочення видобутку ще на 9 місяців. Так, другий за величиною виробник нафти в ОПЕК Іраку досяг скорочення видобутку на 210 тис. барелів на добу від рівня жовтня минулого року і готовий до подальшого продовження домовленостей.