РФ найближчим часом може вдатися до заходів стимулювання економіки, - S&P

НовиниЕкономіка    08.10.2014 - 22:58
Влада Росії може вдатися до заходів стимулювання економіки найближчим часом

Влада Росії може вдатися до заходів стимулювання економіки найближчим часом. Про це йдеться в доповіді експертів міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's, передає телеканал "Росія 24".

"Ми очікуємо, що з 2015 р. уряд буде використовувати невелике стимулювання економіки, що призведе до збільшення дефіциту бюджету розширеного уряду до 2% ВВП", - наголошується в доповіді.

Більш того, експерти відзначили, що уряд буде дотримуватися бюджетного правила, підтримуючи дефіцит федерального бюджету на рівні, що не перевищує 1% ВВП, в залежності від цін на нафту, але також може використовувати частину коштів Фонду національного добробуту для підтримки економіки.

"Скоригована правило дозволяє використовувати до 60% коштів цього фонду, які за станом на вересень 2014 р. становили 4,4% ВВП, для фінансування внутрішніх інфраструктурних проектів", - зазначили експерти.

У 2014 р. бюджет отримав додаткові доходи в результаті ослаблення рубля, оскільки доходи від нафти і газу, на частку яких припадає половина сукупних доходів федерального бюджету, номінуються в іноземній валюті. За прогнозами аналітиків, в 2014 р. профіцит федерального бюджету складе 0,4% ВВП, а дефіцит бюджету розширеного уряду - близько 0,5%.

У доповіді наголошується, що стимулювання економіки може стати необхідним, так як міжнародні санкції, а також російські відповідні санкції зумовлять уповільнення економічного зростання в 2014-2015 рр. Згідно з їх прогнозом, реальний ВВП у другому півріччі 2014 р. знизиться в середньому до 0,3% за підсумками року і лише незначно зросте до 1,1% в 2015 р.

Як вважають аналітики агентства, існують два основні канали, через які міжнародні санкції і відповідні санкції з боку Росії чинять негативний вплив на економіку.

По-перше, обмежений доступ до фінансових ринків і збільшення вартості фінансування для російських позичальників, а також невизначеність щодо умов ведення бізнесу негативно позначаються на інвестиціях.

По-друге, різке скорочення пропозиції продуктів харчування, обумовлене введенням Росією заборони на імпорт сільськогосподарської продукції, і відновлене знецінення рубля призвели до зростання інфляції і зниження купівельної спроможності населення.

"Ці фактори матимуть додатковий негативний вплив на прогноз розвитку російської економіки, темпи зростання якої сповільнилися ще до початку кризи", - йдеться в доповіді.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top