ua en ru

РФ відхилила пропозицію Єврокомісії про середній ціні на газ між 268,5 і 385 дол/тис. куб. м, - Продан

Міністр енергетики та вугільної промисловості України (Міненерговугілля) Юрій Продан заявив, що Росія відхилила запропоновану Єврокомісією середню ціну газу між 268,5 і 385 дол. за 1 тис. куб. м як проміжну до врегулювання питання між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".

Міністр енергетики та вугільної промисловості України (Міненерговугілля) Юрій Продан (на фото) заявив, що Росія відхилила запропоновану Єврокомісією середню ціну газу між 268,5 і 385 дол. за 1 тис. куб. м як проміжну до врегулювання питання між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром". Про це повідомляє прес-служба Міненерго.

"Єврокомісією була запропонована середня ціна між 268,5 і 385 доларів за тисячу кубометрів газу як проміжна до остаточного врегулювання питання взаємовідносин між "Нафтогазом" і "Газпромом". Але російська сторона відхилила цю пропозицію. Відповідно, українська сторона залишається на своїй позиції щодо встановлення проміжної ціни в розмірі 268,5 доларів за тисячу кубометрів газу до остаточного врегулювання стосунків між компаніями, в тому числі і до остаточного рішення в Стокгольмському Арбітражному суді", - повідомив Продан.

Як заявив Продан, механізм реалізації знижки на газ для України, який пропонує Росія, є неприйнятним, так як Україна наполягає на встановленні ринкової ціни на газ.

За словами міністра, арбітражний розгляд є єдиним способом вирішення спору між "Нафтогазом" і "Газпромом" про постачання газу в Україну за відсутності згоди Росії на перегляд контракту.