ru ua

РФ не готова обнулити мита з Україною, - експерт

Підписання угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з СНД є швидше договором про наміри, ніж реальним договором. РФ ще не готова обнулити мита з Україною. Таку думку РБК-Україна висловив директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

"У мене велика кількість питань, як це (ЗВТ з СНД) можна імплементувати в життя. От чому я вважаю, що те, що підписане з РФ або з СНД - це швидше договір про наміри, ніж реальний договір... Тому що якщо ти просто вводиш ЗВТ з будь-якою країною, ти просто обнуляєш імпортні мита. Чи готова Україна, щоб понизити до нуля всі імпортні мита з Російською Федерацією, і чи готові те ж саме зробити росіяни? У мене великий сумнів", - сказав Устенко.

При цьому, на його думку, підписання ЗВТ з СНД має всі шанси стати початком великих переговорів. "Я чекаю, що це може бути початком тривалих великих переговорів. З виїздами технічних місій, як з одного, так і з іншого боку. Серйозне лобіювання інтересів через уряди своїх власних країн, наприклад автомобілебудівників українських і російських усередині своїх країн... Те ж саме стосується і сільськогосподарської продукції. Навряд чи Росія відразу захоче відкритися для нашого ринку зерна або для нашого ринку цукру. Але це початок шляху", - зазначив експерт.