ua en ru

РФ почне масову депортацію українців з 1 листопада

РФ почне масову депортацію українців з 1 листопада Фото: Президент РФ Володимир Путін

З 1 по 30 листопада українцям, які знаходяться на території РФ, необхідно звернутися в підрозділи ФМС РФ для визначення свого правового статусу

Російська Федерація почне масову депортацію українців з 1 листопада 2015 р. До 30 листопада всім українцям, крім тих, хто приїхав з "гарячих точок", Луганської та Донецької областей, потрібно визначитися, залишаються вони в Росії або повертаються додому, повідомляє "Московський комсомолець".

Як повідомляє прес-служба Федеральної міграційної служби Російської Федерації, у 2015 році, виходячи з гуманітарних міркувань, міграційна служба неодноразово продовжувала всім категоріям громадян України термін тимчасового перебування в Росії. Останній термін продовження закінчується 31 жовтня 2015.

"У цьому зв'язку з 1 по 30 листопада громадянам України, які знаходяться на території Російської Федерації, необхідно звернутися до підрозділу ФМС Росії для визначення свого правового статусу. Виняток зроблено для українських громадян, які прибули в екстреному масовому порядку з південно-східних областей України. Для них порядок перебування залишається колишнім", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується, отримати громадянство Росії можна, тільки позбувшись громадянства України. Росія не визнає інституту подвійного громадянства для громадян сусідньої країни.

"Як пояснив нам юрист, громадянин, який ухиляється від виїзду після закінчення терміну перебування, є особою, яка незаконно перебуває на території Росії. Згідно КоАП Росії це тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від двох тисяч до п'яти тисяч рублів з адміністративним видворенням за межі Російської Федерації. При цьому багато людей купити патент просто не встигнуть: зібрати всю пачку документів до 30 листопада проблематично", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія систематично порушує права корінних народів на території тимчасово окупованого Криму.