Результати виборів президента України

Результати виборів президента України
Ілюстративне фото (yatsenyuk.org.ua)

Попередні підсумки виборів з'являться в день голосування незабаром після закриття дільниць на підставі екзит-полів

Результати виборів президента України 2019 стануть відомі після опрацювання даних з виборчих дільниць і відразу з'являться на цій сторінці. Офіційно Центрвиборчком має оголосити результати не пізніше 10 квітня, а поки найактуальніша інформація про попередні результати, рейтинги і соцопитування – в матеріалі РБК-Україна.

Вибори президента 2019: результати

Перший тур голосування за кандидатів на пост глави держави відбудеться 31 березня 2019 – в останню неділю місяця.

Попередні підсумки виборів з'являться в цей же день незабаром після закриття дільниць на підставі екзитполів (анонімних опитувань громадян при виході з ділянки).

По мірі обробки бюлетенів, ЦВК також буде оголошувати результати голосування із зазначенням відсотка перевірки даних від виборчих комісій по регіонах.

Офіційні результати першого туру повинні бути оголошені протягом 10 днів після голосування (до 10 квітня). До 13 квітня 2019 відповідний протокол ЦВК оприлюднити в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр".

У тому випадку, якщо за підсумками волевиявлення громадян 31 березня жоден з претендентів на посаду президента не набере абсолютної більшості голосів (50%+1), буде призначений другий тур виборів. 21 квітня виборцям належить проголосувати за одного з двох кандидатів, які отримали найбільшу кількість голосів у першому турі.

Результати другого туру оголосять не пізніше 1 травня, з публікацією протоколу до 4 травня 2019 року. До 3 червня новообраний президент вступить у повноваження.

Рейтинг кандидатів

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" за 9-15 березня

Відповідно до опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у період з 9 по 15 березня поточного року, лідером президентських перегонів залишається шоумен Володимир Зеленський, якого підтримують 29,4% респондентів. На другому місці - лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко з підтримкою у 18,8%, на третьому - Петро Порошенко, за якого готові проголосувати 17,4% опитаних.

За даними дослідження, за Юрія Бойка готові проголосувати 10,2% опитаних, за Анатолія Гриценка - 9,4%, за Олега Ляшка - 5,8%, зо Олександра Вілкула - 3,5%, за Ігоря Смешка - 3,1%, за Руслана Кошулинського - 2,2%. 

Результати виборів президента України

Крім того, соціологи провели опитування і щодо можливих результатів другого туру виборів. Так, Зеленський, у разі проведення другого туру, перемагає і в парі з Тимошенко, і з Порошенко, і з Гриценко. Тимошенко ж перемагає у парі з Порошенко.

Результати виборів президента України

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" за 19-28 лютого 

Шоумен Володимир Зеленський, чинний президент Петро Порошенко і лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко є лідерами президентського рейтингу. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у період з 19 по 28 лютого 2019 року.

Згідно з результатами опитування, десятка рейтингу кандидатів виглядає наступним чином:

Володимир Зеленський - 25,1%

Петро Порошенко - 16,6%

Юлія Тимошенко - 16,2%

Юрій Бойко - 11,3%

Анатолій Гриценко - 7,7%

Олег Ляшко - 5,6%

Андрій Садовий - 3%

Євген Мураєв - 2,5%

Ігор Смешко - 2,5%

Олександр Шевченко - 1,8%

При цьому, майже чверть (24%) опитаних вважають, що наступним президентом України буде Порошенко, тоді як в перемогу Тимошенко вірять 19%, а в перемогу Зеленського - 17%.

Результати виборів президента України

Варто зазначити, що з 44 зареєстрованих Центрвиборчкомом кандидатів, на даний момент офіційно зняв свою кандидатуру один - Андрій Садовий. Як відомо, мер Львова відкликав свою кандидатуру на користь Гриценка. При цьому, опитування "Рейтингу" проводилося до того, як Садовий вибув з президентської гонки. Ще один кандидат - Дмитро Гнап - раніше заявив про намір зняти свою кандидатуру, але поки офіційно цього не зробив.

В ході опитування також розглядалися можливі результати виборів у разі проведення другого туру. Так, у разі, якщо до другого туру вийдуть Тимошенко і Порошенко - перемогу отримає лідер "Батьківщини". Разом з тим, у разі, якщо до другого туру вийде Зеленський, він перемагає в парі і з Тимошенко, і з Порошенком.

Результати виборів президента України

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся