Результати виборів на 50 окрузі сфальсифіковані, - Леонід Байсаров

Середа 29 жовтня 2014 18:08
Кандидат в народні депутати по 50 округу (самовисуванець), нардеп від Партії регіонів Леонід Байсаров вважає, результат голосування по 50-му округу був спотворений на користь його суперника. Про це йдеться в офіційному зверненні політика.

Кандидат в народні депутати по 50 округу (самовисуванець), нардеп від Партії регіонів Леонід Байсаров вважає, результат голосування по 50-му округу був спотворений на користь його суперника. Про це йдеться в офіційному зверненні політика.

«Головним механізмом підтасовок і фальсифікацій з'явилися окремі протоколи підрахунку голосів виборців на дільничних комісіях м.Димитрова, які стали масово надходити в окружну виборчу комісію починаючи з ночі вівторка, 28 жовтня 2014 року. Цифри які проголосували, зазначені в цих документах, кардинально відрізняються від тих, які були зафіксовані членами комісій і спостерігачами спочатку. В результаті допущених фальсифікацій в окремі протоколи були внесені неправдиві цифри, які не мають нічого спільного з істинним кількістю виборців, що прийшли на дільниці, не кажучи вже про вірний розподілі голосів між кандидатами. Це доводять і результати паралельного підрахунку по протоколам, які були отримані нашими спостерігачами і членами дільничних комісій. Згідно з ними за мене проголосували 37,25% виборців. Водночас Євген Геллер отримав 24,41%. Якщо врахувати, що ще на 20.00 27 жовтня згідно з даними ЦВК відставання Геллера від мене складало близько 45 відсотків, то на 8.00 28 жовтня, після обробки 74,13% протоколів, з досить істотним відривом став лідирувати Євген Геллер, в активі якого - 24527, або 44,87% голосів виборців, а у мене - 16651 голос, або 30,46%. Таким чином, приписка склала 10060 голосів», - сказано в заяві.

«Крім того, спостерігачами в ході голосування були документально зафіксовані численні порушення, такі як:
- Винос бюлетенів членами комісій за межі виборчої дільниці;
- Вкидання в урни для голосування пачок з бюлетенями;
- Зберігання чистих бланків бюлетенів за межами приміщень для голосування;
- Кількість "проголосував" бюлетенів менше, ніж кількість виданих;
- Порушення регламенту підрахунку голосів;
- Підписання членами виборчих комісій незаповнених протоколів підрахунку голосів;
- Відсутність печаток на відривних талонах;
- Спроби заборони для спостерігачів виконувати свої функції, періодичні погрози на їхню адресу;
- Члени комісії і головуючі неодноразово віддалялися в сусідні кімнати з протоколами, бланками для нарад з іншими людьми;
- Весь процес голосування проводився під контролем спостерігача, який, як з'ясувалося згодом, був безпосереднім керівником більшості членів дільничної комісії », - підкреслюється в зверненні.

Крім цього, зазначив Байсаров, на виборчих дільницях Димитрова з'являлися невідомі люди, озброєні автоматами, у військовій формі без розпізнавальних знаків, в масках- "балаклавах", які наполягали на тому, щоб члени комісії, офіційні спостерігачі та виборці залишили приміщення для голосування.

«Після відходу озброєних людей члени комісії візуально виявляли в урнах для голосування набагато більшу кількість бюлетенів, ніж було до вторгнення на ділянку.
На мою думку, даними діями неможливо приховати той факт, що єдиною метою безпардонною і кричущою фальсифікації є спроба у що б то не стало протягти до Верховної Ради кандидата Євгена Геллера, який за попередніми результатами безнадійно поступався за кількістю поданих за нього голосів», - сказано в заяві Байсарова.

«Я як кандидат в депутати і громадянин України вважаю своїм обов'язком заявити про такі порушення публічно і вимагати проведення коректного підрахунку голосів у виборчому окрузі №50. Вважаю, що мова йде не тільки про перемогу або програш того чи іншого кандидата, а в першу чергу про цинічне наругу над однією з найважливіших свобод громадян країни - праві обирати владу. На даний момент у виборчому окрузі №50 замість відкритих і чесних виборів здійснюється відверта фальсифікація волевиявлення громадян і відкрите злодійство їх прав і свобод. Цей факт повинен отримати принципову оцінку з боку всього українського суспільства, Президента, правоохоронних органів і прокуратури», - резюмував Леонід Байсаров.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся