Результати розподілу дотацій в АПК за перше півріччя 2017 року зумовлені сезонністю агровиробництва, - експерти

Результати розподілу дотацій в АПК за перше півріччя 2017 року зумовлені сезонністю агровиробництва, - експерти
Фото: АПК (Pixabey)

На думку експертів, зараз можна говорити про прозорий і не корупційний механізм підтримки аграріїв

Об'єктивно оцінити економічний ефект для аграрного сектору від впровадження нової системи дотацій можна буде тільки за підсумками року, оскільки реалізація 70% сільгосппродукції відбувається в другому півріччі. Про це повідомляє "Інтерфакс".

"До кінця року немає сенсу вносити зміни в порядок розподілу дотацій. Щоб оцінити результативність програми, необхідно, щонайменше, рік-два. При цьому потрібно пам'ятати, що аграрний сектор має сезонність, тваринники, садівники, виробники цукру в більшості своїй почнуть подавати заявки на дотації у вересні-жовтні", - повідомив на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Тарас Висоцький.

За його словами, за перше півріччя аграрії отримали 1,91 млрд грн дотацій, що становило 2% валової вартості аграрної продукції, на підтримку якої спрямовані держкошти.

Механізм розподілу дотацій передбачає схему, згідно з якою щомісячний розмір державних коштів, які передбачені птахівникам, не може перевищувати 50% держдотацій у поточному місяці.

Голова асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко уточнив, що за період дії дотацій припинилося падіння виробництва птахівничої продукції дрібними та середніми виробниками.

"Результат розподілу дотацій залежить від активності підприємств. Хто більше має, той більше отримує ... Зараз виник скандал, що "Миронівський хлібопродукт" отримав значну суму дотацій за перше півріччя, але ця компанія працює краще інших за обсягами реалізації продукції тваринництва. Я вважаю, що говорити про те, що це незаконно, неправильно", - сказав член комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Леонід Козаченко.

За словами заступника голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайла Соколова, з початком активної реалізації сільгосппродукції у другому півріччі "чисто математично частка двох компаній ("Миронівський хлібопродукт" і "Авангард") зменшиться, тому що інші компанії почнуть отримувати дотації".

"На даний момент йде процес підготовки держбюджету на 2018 рік і обговорюється порядок розподілу коштів на підтримку АПК. У реальності та програма, яка нині діє єдина автоматична, де чиновник не приймає рішення, кому скільки дати грошей", - вважає Сколів.

На думку учасників конференції, зараз можна говорити про прозорий і не корупційний механізм підтримки аграріїв, який базується на автоматичних розрахунках сформованого та сплаченого ПДВ.

"Такий механізм повністю виключає можливість отримання дотацій для 40% представників аграрного сектору, які працюють у тіні, не платять податки і ведуть операційну діяльність за готівку", - додав Висоцький.

Як повідомлялося, за підсумками першого півріччя 2017 року агрохолдинг "Миронівської хлібопродукт" отримав 42% державних дотацій, або 809 млн грн.

Державною програмою підтримки АПК передбачено 4 млрд грн на тваринництво, виробництво молока, садівництво, виноградарство, овочівництво та ін. Порядок розподілу і використання дотацій визначено постановою Кабінету міністрів №83 від 8 лютого 2017 року, який обмежує виплати птахівникам – не більше 50% від загальної суми.

Механізм розподілу дотацій був відпрацьований народними депутатами аграрного та податкового комітетів разом з Кабміном, Мінфіном, Мінагрополітики, профільними асоціаціями.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся