ru ua

Reuters: у США будують новий атомний підводний човен

Reuters: у США будують новий атомний підводний човен Фото (Reuters): у США будують новий атомний підводний човен

Човен повинен замінити стратегічні АПЛ покоління класу "Огайо"

В проект п'ятирічного бюджету Міноборони Сполучених Штатів Америки (США) входять 13 млрд доларів, які планується витратити на розробку нового підводного човна, на озброєнні якої будуть стояти міжконтинентальні балістичні ракети з ядерними боєголовками. Про це передає Reuters з посиланням на джерела, знайомі з планами відомства.

Так, за словами джерела агентства, бюджет ВМФ США на 2017-й фінансовий рік передбачає витрати на закупівлю матеріалів для будівництва підводних човнів.

"Кошти безпосередньо на роботи по створенню субмарини будуть виділятися з бюджету на 2021-й фінансовий рік", - уточнив він.

Протягом наступних п'яти років ВМФ витратить понад 4 млрд доларів на дослідження та розробку підводних човнів і понад 9 млрд доларів на фінансування закупівель.

Підводний човен повинен стати заміною стратегічних атомних підводних човнів третього покоління класу "Огайо". Провідну роль в її створенні повинні зіграти General Dynamics Corp (GD.N) і Huntington Ingalls Industries Inc (HII.N).

Крім того, за словами одного зі співрозмовників Reuters, Пентагон збирається звернути увагу на необхідність фінансування "тріади" стратегічного стримування. Крім підводного човна мова йде про новому бомбардувальнику ВПС, а також нових ядерних міжконтинентальних балістичних ракетах.

Нагадаємо, влада США розглядає можливість направити до берегів корейського півострова авіаносець "Рональд Рейган".