Рішення ЄСПЛ щодо судді Волкова може допомогти Балозі та Домбровському повернути мандати, - суддя ЄСПЛ

Рішення ЄСПЛ щодо судді Волкова може допомогти Павлу Балозі і Олександру Домбровському повернути мандати. Про це заявив суддя Європейського суду з прав людини Станіслав Шевчук, передає BBC Україна.

"У справі Волкова Євросуд вперше в історії вказав, що його треба відновити на посаді. Це прецедент, якщо суд буде розглядати справи Балоги і Домбровського, то може вказати на такі ж індивідуальні заходи", - сказав Шевчук.

Він також зазначив, що Євросуд за аналогією зі справою судді Волкова може розглянути конституційність позбавлення мандатів народних обранців.

"Ще важливий нюанс - Євросуд у вирішенні Волкова встановив, що були порушені Конституція і послався на це. Це також прецедент", - зазначив Шевчук.

Він також додав, що "в Конституції є чіткий перелік підстав для позбавлення повноважень народного депутата. ВАСУ ж знайшов додаткові підстави. Тому це дуже дискусійна позиція".

Нагадаємо, 28 травня ЄСПЛ остаточно зобов'язав Україну поновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України (ВСУ).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся