Рішення про автокефалію для Української церкви очікується 9-11 жовтня, - Філарет

Рішення про автокефалію для Української церкви очікується 9-11 жовтня, - Філарет
Фото: патріарх Філарет (РБК-Україна)

Екзархи Константинополя прибули до України для підготовки Собору Української церкви

Вселенський патріархат може прийняти рішення про надання автокефалії Українській помісній церкві на синоді 9-11 жовтня. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

Зокрема, Філарет зазначив, що екзархи Вселенського патріархату архієпископ Данило і єпископ Іларіон у рамках підготовки Собору Української церкви проведуть зустрічі з усіма сторонами, які зверталися до патріарха Варфоломія з проханням про томос.

"Але Собор відбудеться не раніше, ніж пройде синод Константинопольської церкви, який розгляне питання автокефалії та прийме рішення про надання томосу. Найближча сесія синоду очікується 9-11 жовтня", - підкреслив Філарет.

Він уточнив, що спочатку Вселенський патріарх прийме рішення про надання томосу, після цього в Україні скличуть Собор, на якому буде зафіксовано об'єднання в єдину помісну автокефальну православну церкву. Також буде обраний предстоятель цієї церкви.

"Наша церква (УПЦ Київського патріархату, - ред.) буде грати провідну роль, але і дві інші церкви, які беруть участь у Соборі, повинні мати свою гідність", - зазначив Філарет.

Він також додав, що жовтневий синод Константинопольської церкви "обов'язково буде вирішувати це питання".

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що США підтримають позитивне рішення Константинополя про надання томосу про автокефалію.

Минулого тижня синод Російської православної церкви вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату у зв'язку з підготовкою автокефалії Україні.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся