ua en ru

Мова про скасування пенсійної реформи і підвищення пенсійного віку в Україні не йде, - Мінсоцполітики

На сьогоднішній день в Україні мова про скасування пенсійної реформи не йде, також рано ще говорити про підвищення пенсійного віку. Про це заявив директор департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України Микола Шамбір, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

"Робоча група працює над осучасненням пенсійних виплат, введенням другого рівня накопичувальної пенсійної системи, а також питанням пенсійного віку. Напрацьовуючи пропозиції, фахівці, в першу чергу, враховують їх економічну доцільність, оскільки пенсійна реформа повинна відповідати не тільки очікуванням громадян, а й об'єктивним економічним умовам. Вже зараз можу сказати, що про підвищення пенсійного віку в цих пропозиціях не йде", - сказав він.

Крім того, Шамбір зазначив, що сьогодні також не йде мова про скасування пенсійної реформи, оскільки для її реалізації було прийнято багато законодавчих змін. "Говорити зараз про повне скасування пенсійної реформи не зовсім коректно, оскільки вже багато було зроблено в напрямку її реалізації. Було прийнято значну кількість законодавчих актів. Зараз мова йде про удосконалення цієї системи".

Микола Шамбір зазначив, що пенсійний вік - це важливий, але не основне питання модернізації пенсійної системи. За його словами, зміни потрібно проводити і за іншими напрямами. Як приклад він навів прийняті нещодавно Верховною Радою зміни до пенсійного законодавства: "За пропозицією Мінсоцполітики 14 травня парламентарії прийняли ряд змін, що стосуються різних категорій громадян. Зокрема, ми запропонували, щоб до страхового стажу зараховувався перебування у відпустці по вагітності та пологах. Ця норма стосується дуже багатьох жінок, тому її важко недооцінити. Крім того, виключення із заробітку для обчислення пенсії періоду отримання допомоги по безробіттю дозволить деяким громадянам збільшити її розмір до 5%", - сказав він.

Відзначимо, в ході другої сесії Верховної Ради VII скликання депутати не одноразово намагалися скасувати пенсійну реформу. Для прийняття одного із законопроектів про скасування пенсійної реформи нардепам не вистачило трьох голосів.

Читайте також: Рада відмовилася провести парламентські слухання про наслідки пенсійної реформи.