Розвиток відновлюваної енергетики знижує рівень безробіття, - Greenpeace

Середа 10 квітня 2013 11:00

Розвиток відновлюваної енергетики дозволяє створювати нові робочі місця і знижує рівень безробіття серед населення, упевнений заступник начальника політичного підрозділу Greenpeace у Берліні Тобіас Мюнхмеер.

«На сьогодні, відновлювальна енергетика у Німеччині вже створила 380 тис. робочих місць... Для порівняння, у вугільній галузі країни залишаються задіяними 50 тис. осіб», - зазначив Мюнхмеер в ході зустрічі з журналістами, організованої фондом Генріха Белля.

Мюнхмеер додав, що вугільна галузь була опорою економіки Німеччини в 50-60 рр., однак зараз ситуація кардинально змінилася. «Коли в деяких землях кажуть, що не потрібно йти від вугільної енергетики через втрату робочих місць - це просто міф», - зазначив він.

За словами експерта, рішення про перехід Німеччини на відновлювані джерела енергії є твердим, дискутуються лише тимчасові параметри цього процесу.

Нагадаємо, сьогодні 25% електроенергії в Німеччині виробляється з відновлюваних джерел, річний оборот галузі - близько 25 млрд євро. Німеччина планує до 2050 р. 80% електроенергії виробляти з поновлюваних джерел (частка в загальному енергоспоживанні країни - не менше 60%).

При цьому, в силу природних особливостей, в країні основна ставка робиться на розвиток сонячної та вітрової енергетики. Прогнозується, що до 2015 р. вартість виробництва 1 кВт електроенергії такими станціями становитиме 0,07-0,1 євро за кВт-год.

За даними Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ), в 2010-2012 рр. інтенсивний розвиток відновлюваної енергетики в нашій країні дозволило створити близько 15 тис. нових робочих місць. За прогнозами асоціації, в найближчі два роки подальше освоєння поновлюваних джерел енергії забезпечить роботою ще 60-70 тис. осіб.

Як повідомлялося, запорізький «Завод напівпровідників» у 2010 р. відновив виробництво полікремнію, основної сировини для фотоелектричних модулів, німецька компанія Fuhrlander в 2012 р. запустила виробництво сучасних вітрогенераторів в Краматорську на базі раніше придбаних потужностей Краматорського заводу важкого верстатобудування. Крім того, німецький концерн AEG торік налагодив випуск устаткування для сонячних електростанцій на виробничих потужностях українських підприємств.

Україна останні два роки розвиває поновлювану енергетику інтенсивніше, ніж традиційну. Станом на початок квітня 86 компаній експлуатували 139 електростанцій на поновлюваних джерелах енергії, у тому числі 43 фотоелектричні установки.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся