Розслідування справи "бурштинової мафії" може тривати до року, - Матіос

НовиниСуспільство    07.07.2016 - 07:02
Фото: головний військовий прокурор Анатолій Матіос розповів про боротьбу із незаконним видобутком бурштину
Фото: головний військовий прокурор Анатолій Матіос розповів про боротьбу із незаконним видобутком бурштину

На Рівненщині жодна помпа "бурштинокопачів" не виїжджала у місця незаконного видобутку без згоди правоохоронців

Розслідування справи "бурштинової мафії" може тривати до року, оскільки на Рівненщині жодна помпа "бурштинокопачів" не виїжджала у місця незаконного видобутку без згоди правоохоронців. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі "5 каналу".

"Розслідування цієї справи займе не один місяць, якщо би не сказати, що до року. Оскільки, та плахта, де були намальовані всі схеми, її показував міністр внутрішніх справ не деталізуючи, вона передбачає шалений комплекс роботи, як від простих людей, так і по всьому ланцюжку. Без правоохоронців на Рівненщині жодна помпа не виїжджає. Загальна сума тільки нами встановлених хабарів цією п’ятіркою 1 мільйон 300 тисяч доларів", - заявив Матіос.


Він також розповів, що під час проведення спецоперації "Бурштин" у Рівненській області "копачі" бурштину усіляко заважали правоохоронцям проводити процесуальні дії.

"Не все так просто відбулося. На одному з обшуків слідчо-оперативну групу у 15 осіб оточили збунтовані так звані  "копачі " у кількості 300 чоловік, і нам вдалося не допустити самосуду. Відповідні процесуальні дії ми закінчили, але це не так легко, як у «білих рукавичках» досліджувати ті, чи інші економічні злочини", - розповів Матіос.

За його словами, правоохоронцям не давали провести обшук в одному з помешкань.

"Приїхали й сказали, що тут наша вольниця. Якщо держава не може справитися в окремо взятій області чи регіоні Полісся з вольницями, то потрібно  "сушити весла " і розписатися, що у нас автономія", - додав головний військовий прокурор.

Нагадаємо, під час обшуків у Рівненській області були вилучені валюта, зброя і 1,5 тони бурштину.

On Top