Розширення електронного документообігу в податковій системі України - хороший приклад використання нових технологій на рівні держуправління, - посольство Фінляндії
Розширення електронного документообігу в податковій системі України є хорошим прикладом використання нових технологій на рівні держуправління. Таку думку РБК-Україна висловили в посольстві Фінляндії в Україні, коментуючи підвищення позицій України в рейтингу Doing Business-2013 по параметру «оподатковування» на 18 пунктів (з 183 на 165 місце), що стало можливим, в т.ч., завдяки активному впровадженню онлайн-систем подання звітності та реєстрації платників податків.
Фінські дипломати констатували, що Україні ще є куди рости, враховуючи більш високі позиції сусідніх країн у рейтингу Світового банку, зокрема Росії, Румунії, Польщі, Угорщини. «Система адміністрування в Україні повинна працювати передбачувано, прозоро і без корупції. Якщо це буде зроблено, в Україні з'явиться більше інвесторів, більше робочих місць і податкових надходжень у бюджет», - констатували в посольстві Фінляндії. Наприклад, у фінському дипломатичному представництві звернули увагу, що для фінських інвесторів, які працюють в Україні, актуальним залишається питання відшкодування ПДВ.
Раніше в податковій повідомляли, що в минулому році бухгалтери та підприємці витрачали на податкові процедури в середньому 657 годин, а станом на 1 червня - 491 год. При цьому, на початку 2011 р. в електронному вигляді звітували 39% платників ПДВ, а в 2012 році - понад 98%. У перспективі відбудеться повне охоплення платників податку на прибуток, земельного податку, ПДФО і всіх інших видів податків електронною звітністю.
Читайте також: Посольство Фінляндії в Україні зазначило покращення в роботі ДПСУ та ДМСУ