ua ru

Рахмон знову обраний Президентом Таджикистану

Емомалі Рахмон у черговий раз отримав перемогу на виборах Президента Таджикистану, набравши 83,6% голосів виборців. Про це 7 листопада повідомив голова Центральної комісії з виборів і референдумів країни Шермухаммаді Шохійон.

Емомалі Рахмон (на фото) у черговий раз отримав перемогу на виборах Президента Таджикистану, набравши 83,6% голосів виборців. Про це 7 листопада повідомив голова Центральної комісії з виборів і референдумів країни Шермухаммаді Шохійон.

У виборах глави держави, що відбулися 6 листопада, взяли участь 86,6% виборців. Комуніст Ісмоїл Талбаков отримав 5% голосів, представник аграріїв Толіббек Бухорієв - 4,5%, лідер Партії економічних реформ Олімджон Бобоєв - 3,8%, соціаліст Абдухалім Гаффоров - 1,5%, демократ Саїдджафар Ісмонов - 1%.

Голосування проходило на 3 тис. 158 виборчих ділянках. За виборами стежили близько 600 міжнародних спостерігачів.

Офіційні підсумки виборів оповістять протягом 10 днів після дня виборів.

Сам Рахмон проголосував вранці 6 листопада разом з членами своєї сім'ї на одній з виборчих ділянок в Душанбе. Як повідомляє радіо "Озоді", візит Президента на ділянку пройшов в умовах підвищених заходів безпеки: обидві сторони проспекту Рудакі були узяті під посилений контроль поліції, повністю був припинений рух автотранспорту і пішоходів. Журналістів освітлювати процес голосування глави держави не пустили.

Зазначимо, що Рахмон є Президентом Таджикистану вже впродовж 19 років. Опозицію, яка не вписується в систему, в черговий раз усунули від виборів. Кандидат від Об'єднання реформаторських сил Таджикистану Ойніхол Бобоназарова не була зареєстрована ЦКВР, оскільки не зуміла зібрати достатньо підписів на свою підтримку.

Голова Соціал-демократичної партії Таджикистану Рахматулло Зоїров оголосив виборам бойкот. Крім того, від участі в голосуванні відмовився голова Партії ісламського відродження Таджикистану Мухиддін Кабірі. Його політична організація вважається другою за чисельністю в країні після правлячої Народно-демократичної партії Таджикистану.