ru ua

У Раді вимагають негайної реакції правоохоронних органів на порушення на виборах в ОТГ

У Раді вимагають негайної реакції правоохоронних органів на порушення на виборах в ОТГ Сергій Власенко (фото - Вести)

Власенко заявиви про безпрецедентне порушення виборчого законодавства і тиск на опозиційних кандидатів

Правоохоронні органи повинні негайно відреагувати на системні порушення виборчого законодавства перед виборами в об’єднані територіальні громади (ОТО). Про це йдеться у заяві голови комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народного депутата від "ВО "Батьківщина" Сергія Власенка.

"Як відомо, 29 жовтня 2017 року місцеві вибори у 201 об'єднаній територіальній громаді України. Проте ми вже стаємо свідками безпрецедентного порушення виборчого законодавства і нахабного тиску з боку провладних сил на опозиційних кандидатів. Зокрема, з більшості регіонів напередодні виборів надходить тривожна інформація про кричущі порушення, тиск, залякування, ігнорування законів та інші безчинства, до яких вдається влада, аби не дати можливості людям демократично обрати місцевих депутатів", - заявив Власенко.

Так, за його словами, представників "Батьківщини" політичні сили БПП і "Наш край" намагаються максимально "ізолювати" від роботи в дільничних виборчих комісіях. Такі факти, згідно з інформацією Власенка, є у Вінницькій області (Гайсинський район), на Закарпатті (Ужгородський район), у Херсонській області (Каховський район) та інших регіонах.

"Таким чином, політична сила позбавлена можливості законної участі в роботі виборчих комісій, що відкриває шлях до масових фальсифікацій під час виборів та підрахунку голосів. На кандидатів у депутати від "ВО "Батьківщина" по всій Україні здійснюється шалений тиск з вимогою знімати свої кандидатури або йти від провладних сил, що є нечуваним порушенням прав і свобод людини", - йдеться у зверненні нардепа.

Представник "Батьківщини" заявляє, що у Харківській, Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Сумській, Донецькій та інших областях здійснюються "шантаж, залякування, погрози, звільнення з роботи вчителів, лікарів, бібліотекарів, керівників комунальних і державних установ".

У Миколаївській області, за його даними, при утворенні виборчих округів грубо порушено вимогу Закону України "Про місцеві вибори" щодо наявності приблизно рівної кількості виборців в округах, виборчі округи "нарізані" під конкретних кандидатів від влади.

"Не виняток навіть Київська область, де відбудуться вибори в 4-х об’єднаних територіальних громадах. Тиснучи на представників опозиції в обласній раді, яку очолює представниця ВО "Батьківщина", влада запровадила економічний геноцид Київщини. Щодня на депутатів обласної ради відкриваються кримінальні справи, чиниться тиск на їхні родини. З боку влади йде шалений тиск і на кандидатів від ВО "Батьківщина", - заявляє Власенко.

Крім того, за його словами, на Волині влада намагається не допустити перемоги місцевих представників УКРОПу. Керівники профільних відділів райдержадміністрації "шантажують" людей втратою роботи, примушуючи йти на вибори від провладних сил, зазначив нардеп.

"Окрім того, останнім часом зафіксовано чимало фізичних нападів на представників опозиційних сил (Об’єднання "Самопоміч", "ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", УКРОПу), – в політиків стріляють, підпалюють їхні автомобілі, наносять тяжкі тілесні ушкодження... І все це – через незгоду з політикою нинішньої влади", - вважає політик.

"Як народний депутат України, голова комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування вимагаю негайної реакції від правоохоронних органів на системні порушення виборчого законодавства", - йдеться у звернення Власенка.

Також він нагадав місцевій владі про "невідворотність покарання: за фальсифікації виборів доведеться нести кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством".

"Закликаю провладні політичні сили схаменутися, адже такі дії не лише руйнують демократію в Україні, а й паплюжать її репутацію на міжнародній арені", - резюмував Власенко.