ua en ru

Раді рекомендують ухвалити закон для погашення заборгованості на ринку електроенергії

Раді рекомендують ухвалити закон для погашення заборгованості на ринку електроенергії Фото: Рада може схвалити закон для погашення боргів на ринку електроенергії (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: Юлия Струк

Верховній раді рекомендують ухвалити закон для погашення заборгованості на ринку електроенергії. Таку рекомендацію надав комітет з питань фінансів, податкової та митної політики щодо законопроекту №5399.

Документ вносить зміни до Податкового кодексу.

"Законопроект спрямований на повне та ефективне погашення заборгованості на оптовому ринку електричної енергії України, утвореної станом на 1 липня 2019 року, та врегулювання низки проблемних питань оподаткування, які виникли внаслідок тривалого непогашення ланцюгової заборгованості на ринку електроенергії", - вказано у повідомленні.

Закон встановлює особливості оподаткування операцій, які спрямовані на погашення заборгованості на Оптовому ринку електроенергії.

До 1 січня 2026 року продовжують застосування касового методу для податку на додану вартість для учасників ринку електроенергії.

"Тимчасово, до 01.01.2026 року, застосувати касовий метод для сплати податку на прибуток виробниками електроенергії з альтернативних джерел, у частині обсягів електричної енергії, що не була оплачена державним підприємством "Гарантований покупець", - інформують у Раді.

Члени комітету висловили ряд зауважень до проекту.

"Комітет рекомендує Верховній раді включити законопроект до порядку денного сесії і прийняти його за основу", - сказано у повідомленні.