ua ru

Мита на добрива з РФ дозволяють Ostchem підтримувати завищені ціни на українському ринку, - нардеп

Мита на добрива з РФ дозволяють Ostchem підтримувати завищені ціни на українському ринку, - нардеп Фото: Сергій Лещенко

Мита на добрива з РФ можуть дозволяти Ostchem підтримувати завищені ціни на українському ринку

Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції Сергій Лещенко направить депутатський запит до відповідних органів влади щодо законності запровадження антидемпінгових мит на мінеральні добрива з Росії, які можуть давати можливість групі компаній Ostсhem підтримувати монопольно завищені ціни на українському ринку та погашати борги перед російськими банками. Про це нардеп заявив на брифінгу у Верховній Раді.

Він також зазначив, що підставою для запиту є звернення Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), Асоціації "Свинарі України" та Асоціації виробників молока.

"Ця історія дозволяє відомому олігарху, в’язню, якого розшукує ФБР США, людині, яка не може виїхати з Австрії, тому що виданий міжнародний ордер на його розшук, Дмитру Фірташу покрити свої борги перед російськими банками, перед Газпромбанком за рахунок українських аграріїв. Депутатський запит буде направлений цього тижня до відповідних органів української влади", - сказав Лещенко.

Заступник голови ВАР Олександр Сліпченко у свою чергу заявив, що заводи Ostchem, які зараз зупинені, винні українським аграріям добрива на суму 1,7 млрд грн, яка може використовуватися для розрахунку з банками РФ. Він вважає, що таким чином українські аграрії змушені платити "здирницькі" ціни за добрива, які навіть не можуть отримати.

Сліпченко також навів статистичні дані на підтвердження своїх слів щодо завищеності цін. Так, за його інформацією, Ostchem продають карбамід на внутрішньому ринку на 52%, або на 98 дол./т, дорожче, ніж експортують. Для КАС, як зазначив Сліпченко, перевищення складає 101% або 124,5 дол./т, для аміачної селітри – 55% або 87 дол./т. Таким чином антидемпінгове мито є необґрунтованим взагалі, переконаний він.

Крім того, він переконаний, що рішення про його запровадження не відповідає українському законодавству про захист конкуренції і в частині розміру мита. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі під головуванням віце-прем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва ухвалила це рішення 18 травня 2017 року.

За ним спеціальне мито на ввезення мінеральних добрив з РФ починає діяти з червня і складає 31,84% для всіх російських експортерів, що перевищує їхні демпінгові маржі, раніше розраховані МЕРТ у рамках проведення антидемпінгового розслідування .

"Ми вважаємо, що таке рішення МКМТ є незаконним. Адже, відповідно до діючого законодавства, антидемпінгові мита не можуть перевищувати демпінгові маржі кожного окремого підприємства-виробника", - зазначив Сліпченко.