Раді пропонують зобов'язати набувача благодійної допомоги звітувати перед благодійником

Позафракційний народний депутат Костянтин Жеваго пропонує Верховній Раді України зобов'язати отримувача благодійної допомогу надавати на вимогу благодійника доступ до інформації про використання благодійної пожертви

Позафракційний народний депутат Костянтин Жеваго пропонує Верховній Раді України зобов'язати отримувача благодійної допомогу надавати на вимогу благодійника доступ до інформації про використання благодійної пожертви. Про це йдеться у законопроекті № 4989 "Про внесення змін до закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" щодо вдосконалення механізму контролю за використанням благодійних пожертв", текст якого оприлюднений на сайті парламенту.

Так, законопроект пропонує доповнити статтю 6 закону "Про благодійну діяльність та благодійні організації" нормою, згідно з якою "бенефіціар, на вимогу благодійника, зобов'язаний надати йому доступ до інформації про використання благодійної пожертви (благодійних пожертв) в строк, що не перевищує 10 днів з моменту пред'явлення такої вимоги".

"У випадку, якщо бенефіціаром виступає державний орган, державне підприємство, установа чи організація, детальний звіт щодо використання благодійної пожертви (благодійних пожертв) в обов'язковому порядку оприлюднюється на офіційному сайті такого бенефіціара не пізніше 10-го числа місяця, наступного за місяцем, в якому було отримано таку пожертву (пожертви)", - йдеться у проекті закону.

"Прийняття цього закону дозволить створити простий та ефективний механізм контролю за використанням благодійних пожертв, сприятиме зростанню довіри населення до благодійної діяльності та її авторитету в суспільстві загалом", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся