ru ua

Рада ввела інститут наставництва над дітьми-сиротами

Рада ввела інститут наставництва над дітьми-сиротами Фото: Рада ухвалила зміни в закон про соціальний захист дітей-сиріт

Наставництво здійснюється за договором про наставництво, що укладається між наставником і адміністрацією закладу для дітей-сиріт

Верховна Рада України прийняла в другому читанні президентський законопроект №4784 "Про внесення змін до закону "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" з наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування". За проект закону проголосували 247 парламентарів, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, передбачається, що наставництвом є добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки і допомоги в підготовці до самостійного життя.

Також визначаються основні напрямки підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до самостійного життя шляхом наставництва.

Передбачається, що наставництво здійснюється за договором про наставництво, що укладається між наставником і адміністрацією закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на яку покладено функції опікуна та піклувальника дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, по відношенню до інтересів якої укладається такий договір

Законопроектом встановлюється, що наставником дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, може бути повнолітня дієздатна особа, що пройшла курс підготовки з питань виховання та соціальної адаптації таких дітей за відповідною програмою та уклала договір про наставництво

Разом з тим, визначається, що наставниками не можуть бути особи, зазначені в статті 212 Сімейного кодексу України. Відзначається, що наставник несе відповідальність за порушення нею прав і законних інтересів дитини, заподіяння їй шкоди у відповідності з законом. При цьому контроль за дотриманням прав та інтересів дітей, над якими встановлено наставництво, здійснюють служби у справах дітей.

Передбачається, що у виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя або здоров'я, орган опіки та піклування постановляє рішення про негайне відібрання дитини від наставника і про призупинення дії договору про наставництво. У цьому разі орган опіки та піклування зобов'язаний негайно повідомити орган Національної поліції та у семиденний строк після постановлення рішення звернутися до суду з позовом про розірвання договору про наставництво.

Крім того, передбачається, що положення про наставництво, порядок його організації та здійснення, відбору громадських організацій для організації наставництва, примірний договір про наставництво і типовий договір про співпрацю з організації наставництва затверджується Кабінетом міністрів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада закликала іноземні парламенти не спостерігати за виборами в Держдуму РФ в Криму.