Рада встановила відповідальність за розголошення лікарської таємниці засуджених

Рада встановила відповідальність за розголошення лікарської таємниці засуджених
Фото: Верховна Рада України

За відповідний документ проголосували 235 народних депутатів

Верховна Рада України у другому читанні підтримала законопроект №2252а "Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо гуманізації порядку і умов виконання покарань)". За відповідний документ проголосували 235 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Документом встановлюється, що громадський контроль за дотриманням прав засуджених під час виконання кримінальних покарань у виправних колоніях, арештних будинках, виправних центрах та слідчих ізоляторах здійснюють спостережні комісії, а у виховних колоніях - піклувальні ради. У випадках, встановлених кодексом і законами України, громадський контроль за дотриманням прав засуджених під час виконання кримінальних покарань можуть здійснювати громадські об'єднання.

Визначається, що в дільниці посиленого контролю тримаються засуджені, які систематично (два і більше разів) здійснюють злісні порушення встановленого порядку відбування покарання, які загрожують безпеці персоналу, засуджених або інших осіб. У виправних колоніях для утримання засуджених жінок дільниця посиленого контролю не створюється.

Встановлюється, що примусове годування засудженого, який заявив про відмову від прийняття їжі, забороняється. Примусове годування може бути застосоване лише на підставі рішення суду, прийнятого за висновком лікаря, що засудженому загрожує розлад здоров'я стійкого характеру і існує очевидна загроза його життю.

При цьому особа, яка відмовилася від прийняття їжі, з моменту встановлення цього факту має знаходитися під постійним наглядом лікаря. При підготовці висновку лікар, враховуючи стан здоров'я засудженого, визначає вид примусового годування. Питання про застосування примусового годування вирішується судом в порядку, передбаченому законом.

Передбачається, що за розголошення лікарської таємниці медичні працівники та інші особи установи виконання покарань, яким у зв'язку з виконанням професійних обов'язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя засудженого до позбавлення волі, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Крім того, засудженим до позбавлення волі жінкам гарантується право не надавати інформацію і не проходити огляд у зв'язку з історією її репродуктивного здоров'я. На вимогу жінки їй має бути забезпечено проведення медичного огляду (обстеження) лікарем-жінкою. Під час медичного огляду може бути присутнім тільки медичний персонал, крім випадків, коли лікар вважає, що існують виняткові обставини, або коли лікар просить працівників установи виконання покарань присутнім з міркувань безпеки, або коли засуджений просить про це.

Також документом встановлюється, що засуджені мають право на загальних підставах на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законом.

Призначена пенсія перераховується органами Пенсійного фонду України за місцем відбування покарання пенсіонером.

Час роботи засуджених у період відбування ними покарання у вигляді позбавлення волі зараховується до страхового стажу. Страхові внески сплачуються адміністрацією підприємства, установи або організації, в якій працює засуджений, в порядку і розмірах, передбачених законодавством.
При цьому засуджені, які втратили працездатність під час відбування покарання, мають право на пенсію і на компенсацію шкоди у випадках і в порядку, встановлених законодавством.

Зазначається, що адміністрація установи виконання покарань зобов'язана сприяти засудженому в оформленні необхідних для призначення пенсії документів. У виправних колоніях на особовий рахунок засуджених, які отримують пенсію, зараховується незалежно від усіх відрахувань не менш п'ятдесяти відсотків пенсійної виплати.

Нагадаємо, сьогодні ВР гарантувала право засуджених на відбування покарання ближче до місця проживання.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся