Народні депутати підтримали в цілому законопроект № 4527 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення".
Народні депутати підтримали в цілому законопроект № 4527 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення". За відповідне рішення проголосувал 241 нардеп.
Закон встановлює, що перший звіт про контрольованих операціях за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 р. буде подаватися до 1 жовтня 2014 р. замість 1 травня 2014 р.
Згідно з законом, суб'єкти господарювання, які вже подали звіти до 1 травня 2014 року зможуть не подавати цей звіт повторно, тобто до 1 жовтня 2014 р. У разі виявлення платниками податків у поданій звітності помилок, вони зможуть самостійно їх виправити та надіслати виправлену звітність до 1 жовтня.
Крім того, планується зменшення розміру штрафів за неподання звітності. Так, зокрема, за неподання звіту про контрольовані операції розмір штрафів буде зменшено з 5% в загальної суми контрольованих операцій до 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
За неподання документації щодо окремих контрольованих операцій розмір штрафів зменшується з 100 розмірів мінімальної заробітної плати до 10 розмірів мінімальної заробітної плати.
Також подовжиться до кінця року (раніше діяла норма до 1 вересня 2014 р.) застосування штрафних санкцій у розмірі 1 грн за помилки, допущені при розрахунку грошових зобов'язань відповідно до норм статті 39 Податкового кодексу України.
Також узгоджено термін "операції" із вже встановленим терміном "господарські операції" з метою однозначного їх застосування.
Також зменшується розмір штрафів за неподання звіту про контрольовані операції.