ua ru

Рада удосконалила механізм фінансування поводження з радіоактивними відходами

Рада удосконалила механізм фінансування поводження з радіоактивними відходами Фото: Верховна Рада України (Віталій Носач)

За документ проголосував 231 парламентарій

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №6435 "Про внесення змін до статті 4 закону україни "Про поводження з радіоактивними відходами" щодо вдосконалення механізму фінансування поводження з радіоактивними відходами". За документ проголосував 231 парламентарій, передає кореспондент РБК-Україна.

"Аналіз передового досвіду розвинених країн показує, що необхідними передумовами економічно ефективного функціонування системи поводження з радіоактивними відходами є впровадження дієвого механізму фінансування майбутніх витрат на поховання радіоактивних відходів шляхом резервування та накопичення коштів у фонді поводження з радіоактивними відходами за рахунок внесків виробників радіоактивних відходів та цільового їх використання Такі фонди створені в Швеції, Японії, США, Іспанії, Канаді", - зазначають автори законопроекту.

Так, метою прийняття закону є відновлення накопичувального статусу Державного фонду поводження з РАВ для розвитку необхідної інфраструктури і підтримки безпеки існуючих об'єктів для поводження з РАВ на сучасному рівні.

зокрема, документ визначає правові, економічні та організаційні основи системи фінансування поводження з радіоактивними відходами, статус державного фонду поводження з зазначеними відходами, порядок використання коштів цього фонду та регулює відносини, пов'язані з функціонуванням такої системи фінансування з урахуванням інтересів суспільства, мінімізації витрат в цій сфері діяльності, зменшення негативного впливу на навколишнє середовище і фінансового тягаря, пов'язаного з поводженням з радіоактивними відходами, на майбутні покоління

Підкреслимо, фонд створюється з метою концентрації коштів і цільового фінансування заходів поводження з радіоактивними відходами. Розмір надходжень і відрахувань коштів у фонд залишається незмінним, як встановлено Податковим кодексом України.

Реалізація проекту не потребує додаткового фінансування з державного бюджету.

Також Верховна Рада підтримала за основу і в цілому законопроект №6436 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо вдосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами". За документ проголосували 259 нардепів.

Метою прийняття закону є відновлення накопичувального статусу Фонду для розвитку необхідної інфраструктури і підтримки безпеки існуючих об'єктів для поводження з РАВ на сучасному рівні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №6435 "Про внесення змін до статті 4 закону україни "Про поводження з радіоактивними відходами" щодо вдосконалення механізму фінансування поводження з радіоактивними відходами". За документ проголосували 226 парламентаріїв.