Рада спростила доступ засуджених і взятих під варту осіб до правосуддя

Рада спростила доступ засуджених і взятих під варту осіб до правосуддя
Фото: Верховна Рада України

Переважна більшість справ засуджених буде здійснюватися судом за місцем відбування покарання

Народні депутати України підтримали у другому читанні законопроект №2255 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення доступу до правосуддя осіб, які утримуються в установах попереднього ув'язнення та виконання покарань)". За відповідне рішення проголосував 241 депутат ВРУ, передає кореспондент РБК-Україна.

Документом визначається, що справи про оскарження інших рішень, дій або бездіяльності адміністрації установ виконання покарань, а також установ попереднього ув'язнення розглядаються районними судами, в межах територіальної юрисдикції яких засуджений відбуває покарання.

У відповідності зі змінами, розгляд справ у таких випадках має здійснюватись у порядку адміністративного судочинства.

"Такий підхід дозволить уникнути завантаження адміністративних судів великою кількістю справ засуджених по оскарженню рішень, які не мають високого ступеня значущості (наприклад, оскарження догани або поміщення в дисциплінарний ізолятор) і, в той же час, зберегти використання принципів адміністративного судочинства, які за своєю правовою природою є більш придатними для вирішення такої категорії справ ", - пояснюють автори законодавчої ініціативи

Підкреслюється, що процедура звернення буде уніфікованю - переважна більшість справ засуджених буде здійснюватися судом за місцем відбування покарання. При цьому в одній категорії справ застосовуватися правила адміністративного судочинства, а в іншому - кримінального.

Крім того, в законі прописується, що засуджені та особи, взяті під варту, звільняються від сплати судового збору у справах, пов'язаних з питаннями, які вирішуються судом при виконанні вироку відповідно до статті 537 КПК України, у разі відсутності на їх особистих рахунках достатніх для сплати судового збору коштів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчора Рада удосконалила застосування заохочень і стягнень до засуджених.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся