Рада удосконалила застосування заохочень і стягнень до засуджених

Рада удосконалила застосування заохочень і стягнень до засуджених
Фото: Верховна Рада України

Проект закону у другому читанні підтримали 232 депутати ВР

Верховна Рада України (ВРУ) упорядкувала процедури застосування заохочень і стягнень до засуджених під час відбуття ними покарання. Відповідний проект закону №2251а "Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо удосконалення порядку застосування до засуджених заходів заохочення і стягнення)" у другому читанні підтримали 232 нардепа, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, передбачається розширити перелік заходів заохочення, які можуть застосовуватися до засуджених, що забезпечить їх реальний вплив на поведінку засуджених.

Підкреслюється, що виключення частини другої статті 130 дозволить виключити з Кодексу помилкові положення, оскільки умовно-дострокове звільнення не є заохоченням для засуджених.

Документом передбачається запровадити прозорість у застосуванні до засуджених заохочень та впорядкування цієї процедури.

Згідно з законопроектом закріплюється норма про те, що праця засуджених є їх правом, що вимагає виключення негативних наслідків у випадку відмови від неї.

Також вводиться нормативне визначення дисциплінарного проступку і передбачається також визначити підстави звільнення від дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Служба безпеки України спільно з Національною поліцією в районі Святогірська (Донецька область) затримала з метою перевірки законності перебування на території України 106 осіб з числа кримінального середовища, які прибули на похорон "злодія в законі "Лехі Краснодонського".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся