Рада зробила перший крок до утвердження нових правил військової служби

Україна, Вівторок 15 вересня 2020 13:26
Рада зробила перший крок до утвердження нових правил військової служби
Фото: Верховна рада (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: Юлія Струк

Верховна рада зробила перший крок до утвердження нових правил військової служби. Народні депутати підтримали відповідний законопроект №3553 за основу.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За документ проголосувала мінімально необхідна кількість нардепів - 226.

Закон пропонує провести реформу в військових комісаріатах ​​і перетворити їх в територіальні центри комплектації та соціальної підтримки. В Україні пропонується створити облік по резервістах, і вони повинні будуть відвідувати центри комплектації регулярно.

Для тих, хто буде порушувати цю вимогу, передбачені штрафи в розмірі від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне порушення або здійснення такого порушення в особливий період буде каратися штрафом до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розміри штрафів для призовників і військовозобов'язаних

Порушення правил військового обліку пропонують карати штрафом від 510 до 850 гривень, за повторне порушення - 850-1700 гривень.

Відповідно до закону, порушення мобілізаційної підготовки хочуть штрафувати на 1700-3400 гривень для громадян, на 3400-5100 гривень - для посадових осіб, а при можливому повторному порушенні загрожують штрафи від 3400 до 5100 гривень (для громадян) і від 5100 до 8500 гривень (для посадових осіб);

За умисне псування або втрату військово-облікових документів загрожує штраф від 510 до 850 гривень, а при повторних випадках - від 850 до 1700 гривень.

Нові правила торкнуться усіх жителів країни.

Також проект закону передбачає, що для підписання трудового договору українцям доведеться надати документи про військовий облік. Без нього зможуть відмовити в працевлаштуванні.

Нагадаємо, раніше комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту прийняти відповідний законопроект №3553 за основу.

Як писало РБК-Україна, у військовій формі української армії відбулися зміни - інакше виглядають емблеми на комірі і беретних знаках.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся