ua en ru

Рада продовжить засідати за скороченим графіком

Рада продовжить засідати за скороченим графіком Фото: Верховна рада (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: Юлия Струк

Нардепи схвалили відповідні зміни до регламенту

Верховна рада України буде засідати на пленарних тижнях за скороченим графіком. Нардепи підтримали відповідний законопроект №3608 у другому читанні.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За нього проголосували 315 депутатів Ради.

Закон передбачає, що у вівторок та четвер, якщо не прийнято (ad hoc) іншого рішення ВР, пленарне засідання триває з 10 до 15 години з перервою з 12 години до 12:30.

"Рада може прийняти рішення щодо одноразової зміни тривалості пленарного засідання. Рішення про продовження пленарного засідання після 15 години більш як на 15 хвилин приймається Верховною радою на цьому пленарному засіданні до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин", - вказано у тексті документу.

Слід підкреслити, що у першій редакції закону та у редакції комітету до другого читання передбачалося, що засідання у середу також триває з 10:00 до 15:00, а у пятницю - з 10:00 до 16:00. Однак у сесійній залі нардепи підтримали правку, яка визначає, що у середу та п'ятницю пленарне засідання триває з 10 до 14 години з перервою з 12 години до 12:30.

У правці вказано, що друга половина середи відводиться для роботи нардепів у комітетах, тимчасових спеціальних комісіях та тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах). Понеділок та друга половина п'ятниці відводяться для самостійної роботи народних депутатів, пов'язаної зі здійсненням депутатських повноважень.

За таку зміну у графіку проголосували 244 депутати Ради.

Нагадаємо, за основу даний закон нардепи прийняли 15 липня.

Як писало РБК-Україна раніше, в травні ВР змінила графік проведення пленарних засідань парламенту; тоді передбачалося, що нардепи у вівторок і четвер працюють до 15:00.