ru ua

Рада прийняла закон щодо реабілітації жертв політичних репресій

Рада прийняла закон щодо реабілітації жертв політичних репресій Фото: ВРУ (РБК-Україна)

За відповідний документ проголосували 237 нардепів ​​​

Верховна рада України прийняла закон №6574 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". За відповідний документ проголосували 237 нардепів.

Як зазначається у пояснювальній записці до документу, законопроект розроблено з метою відновлення прав осіб, які були засуджені у позасудовому порядку, а також засуджені за діяння, які не вважаються злочинами у цивілізованому суспільстві.

Так, законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні" з метою більш чіткого визначення категорій осіб, які мають право на реабілітацію, уточнення та визначення вживаних термінів.

ВІдповідним законом оновлено термінологію Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", визначено форми репресій, ознаки здійснення репресій. Крім того, передбачається створення головами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій комісій з реабілітації для прийняття рішень про визнання осіб реабілітованими або потерпілими від репресій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада планує передбачити створення комісій з реабілітації жертв політичних репресій.