ru ua

Рада прийняла закон про систему екстреної допомоги населенню за єдиним номером 112

Верховна Рада Україна (ВР) сьогодні, в ході пленарного засідання, ухвалила в другому читанні і як закон законопроект № 9074 від 26 серпня 2011 г. ініціірованний Кабінетом міністрів України "Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером" 112 ". За відповідний законопроект проголосували 245 народних депутатів, з мінімально необхідних 226.

Відповідно до закону, замість кількох номерів виклику служб екстреної допомоги, а саме: 101 (пожежна), 102 (міліція), 103 (швидка допомога), 104 (аварійна газова служба) вводиться єдиний телефонний номер 112, за яким можна буде звернеться в усіх екстренихвипадках.

На етапі впровадження єдиний телефонний номер 112 буде використовуватися паралельно з існуючими номерами виклику служб екстреної допомоги.

Згідно зі статтею 6 (п.4) закону для забезпечення обробки екстрених викликів оператори центрів 112 будуть мати право використовувати інформацію, що міститься в базах даних операторів телекомунікацій, зокрема: для абонента фіксованого телефонного зв'язку - абонентський номер, прізвище, ім'я, по батькові, найменування та адресу; для абонента рухомого (мобільного) зв'язку - абонентський номер та місце знаходження на момент вчинення екстреного виклику.

Всі дзвінки будуть прийматися цілодобово, а дзвінки на номер 112 будуть безкоштовними.

Згідно з проектом закону, вартість впровадження служби екстреної допомоги населенню "112" обійдеться державі в 503 млн грн. Також, планується, що в першу чергу система буде повноцінно працювати в чотирьох містах України - Києві, Львові, Донецьку та Харкові. А до кінця 2012 року абсолютно у всіх містах України.

Закон, у разі його підписання, вступає в силу на наступний день після опублікування.

Відзначимо, в ході обговорення проекту закону, глава профільного комітету ВР, зазначив, що всі поправки, внесені до другого читання у відповідний законопроект, були відхилені, оскільки вони, на думку комітету, спотворюють саму суть закону. Закон прийнятий в редакції першого читання.

Крім того, варто зазначити, що Кабінет міністрів України своєю постановою № 145 від 22 лютого 2012 р. "Про затвердження Порядку використання у 2012 році коштів, передбачених у державному бюджеті для створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112" виділив на створення екстреної допомоги 452,06 млн грн в 2012 р.