Рада прийняла звернення до ООН і ЄС про миротворців

НовиниПолітика    17.03.2015 - 17:55
Миротворці ООН
Миротворці ООН

Народні депутати підтримали проект постанови № 2379 "Про схвалення звернення від імені України до Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй та Ради Європейського Союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки". За відповідне рішення проголосували 341 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Згідно з пояснювальною запискою, метою прийняття даної постанови є забезпечення умов для ініціювання Україною перед ООН та Євросоюзом питання про розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки.

Так, у зверненні від імені України до Ради Європейського союзу констатується, що безпекова ситуація на Донбасі залишається вкрай напруженою "з перспективою до подальшого руйнування цілісності та довіри у рамках всього мирного процесу на основі мінських домовленостей".

"З огляду на важливий багаторічний внесок України у підтримку міжнародного миру та стабільності, у тому числі шляхом участі у миротворчих операціях під егідою ООН та операціях ЄС із врегулювання криз... Від імені України звертаюся до голови Європейської Ради та Ради Європейського союзу розпочати відповідні процедури щодо започаткування операції Європейського союзу в рамках спільної політики безпеки і оборони в Україні, конкретні модальності якої будуть визначені у консультаціях з українською стороною за встановленою практикою. Прошу направити в Україну місію для попередньої оцінки ситуації, - йдеться у зверненні до ЄС. 

Також постанова містить звернення від імені України до Ради безпеки ООН стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки.

"Констатуючи той факт, що безпекова ситуація на Донбасі залишається вкрай напруженою з перспективою до подальшого руйнування цілісності та довіри у рамках всього мирного процесу на основі мінських домовленостей; виходячи з необхідності залучення додаткових інструментів з метою запобігання подальшому порушенню основних норм і принципів, закріплених у Статуті ООН, та гарантування міцного миру і стабільності в окремих районах Луганської та Донецької областей України на основі мінських домовленостей шляхом забезпечення присутності ООН з підтримання миру в нашій державі паралельно з підвищенням існуючих потужностей Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ як взаємодоповнювальних напрямів... від імені України звертаюся до генерального секретаря та Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй розпочати відповідні процедури щодо розгортання на території України міжнародної операції ООН з підтримання миру і безпеки, конкретні умови якої будуть визначені під час консультацій з українською стороною відповідно до встановлених процедур. Прошу направити в Україну оціночну місію з метою вивчення ситуації та внесення відповідних рекомендацій на розгляд Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй", - йдеться у зверненні до ООН.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко вніс до Ради проект звернення 16 березня.

Напередодні в ООН підтвердили отримання попереднього запиту від України про введення миротворців. Офіційний запит Президента буде здійснено після рішення Верховної Ради.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top