ru ua

Рада надала право відстрочки від мобілізації одиноким батькам, які мають неповнолітню дитину

Народні депутати підтримали у першому читані та в цілому законопроект № 4100а "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту прав дітей"

Народні депутати підтримали у першому читані та в цілому законопроект № 4100а "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту прав дітей". За відповідне рішення проголосували 277 нардепів.

Так, закон вносить доповнення до статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", згідно з якими не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані "жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років".

Також, закон передбачає, що можуть бути призвані на військову службу лише за згодою та тільки за місцем проживання чоловіки, які мають сім'ю та яким надано статус багатодітної сім'ї, на утриманні яких перебувають 3 і більше дітей віком до 18 років та жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 18 років.

Нагадаємо, згідно діючого законодавства, за згодою можуть бути призвані на військову службу за місцем проживання чоловіки, на утриманні яких перебувають 5 більше дітей віком до 16 років, та жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років.