ru ua

Рада прийняла за основу проект щодо посередництва у працевлаштуванні за кордоном

Рада прийняла за основу проект щодо посередництва у працевлаштуванні за кордоном Фото: ВРУ (РБК-Україна)

За основу документ підтримали 229 нардепів

Парламент підтримав у першому читанні законопроект №6275-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном", передає кореспондент РБК-Україна.

За основу документ підтримали 229 нардепів.

Пропонується встановити, що послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном надаються у межах укладених з іноземними суб'єктами господарювання зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про надання посередницьких послуг у сфері працевлаштування з метою сприяння підписанню трудового договору (контракту наймання) відповідно до заявок іноземного роботодавця щодо вільних робочих місць (вакансій). Обов’язковим додатком до зовнішньоекономічного договору (контракту) про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном є завірений іноземним роботодавцем проект трудового договору, який повинен містити, зокрема, умови, передбачені законом "Про зовнішню трудову міграцію".

Передбачається, що трудовий договір укладається державною мовою (однією з державних мов) держави працевлаштування відповідно до законодавства держави працевлаштування. Переклад трудового договору на українську мову та підпис перекладача посвідчуються нотаріально.

Визначається, що до послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном також належать інформаційно-консультаційні послуги (надання інформації або консультацій щодо можливостей працевлаштування, умов та розмірів оплати праці, найменування та місцезнаходження роботодавця, сприяння в отриманні відповідних робочих віз тощо).

Суб'єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, зобов'язані:

  • надавати особам повну та достовірну інформацію про умови проживання, медичного обслуговування, соціальні гарантії, умови репатріації та інші умови перебування за кордоном, передбачені законодавством;
  • співпрацювати з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції;
  • подавати до такого органу владу відомості про чисельність працевлаштованих ними за кордоном осіб та про їхніх роботодавців;
  • подавати до Міністерства закордонних справ відомості про працевлаштованих ними осіб та про їхніх роботодавців.

Пропонується встановити, що надання суб'єктом господарювання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном без ліцензії є підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, до суду для зупинення господарської діяльності такого суб’єкта господарювання.

При виявленні у таких суб’єктів господарювання порушень, які мають ознаки злочину, посадові особи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування повинні звернутися з повідомленням про кримінальне правопорушення.

Також у проекті визначаються підстави для анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Нагадаємо, уряд Литви у зв'язку з інтенсивним зростанням масштабів імміграції з України вирішило встановити квоти для іноземних працівників на деякі професії.