Рада планує заборонити РФ брати участь у приватизації української держмайна

НовиниПолітика    28.01.2016 - 17:20
Фото: Верховна Рада
Фото: Верховна Рада

Закон підтримали 237 нардепів

Верховна Рада України планує заборонити участь у процесі приватизації юридичним та фізичним особам Російської Федерації. Відповідний проект закону №2319а-Д "Про внесення змін у деякі закони України (щодо уточнення деяких положень)" за основу в першому читанні підтримали 237 депутатів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Метою законопроекту є удосконалення положень Закону України "Про приватизацію державного майна" в частині досягнення прозорості та відкритості приватизаційного процесу, посилення захисту національних інтересів у процесі реформування відносин власності, формування чіткої, ефективної правової бази у сфері приватизації", - сказано в пояснювальній записці

Прийняття законопроекту забезпечить можливість залучення радників при підготовці до приватизації та приватизації об'єктів, у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України, що також потребує доповнення положень закону "Про Кабінет міністрів України" щодо основних повноважень уряду.

Відповідно до законопроекту, для посилення захисту національних інтересів у процесі реформування відносин власності пропонується не допускати до процесів приватизації в якості покупців до кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичні особи або пов'язані з ними особи, зареєстровані в державах, які визнані ВРУ державою-агресором або щодо яких застосовано санкції згідно із законодавством, юридичні особи, власником будь-якої кількості акцій (часток, паїв) яких є резидент держави, яка визнана парламентом державою-агресором і держави, які визнані ВРУ державою-агресором

А також поширити це обмеження на фізичних осіб або пов'язаних з ними осіб, які мають громадянство держави, яка визнана ВР державою-агресором, чи щодо яких застосовані санкції відповідно до законодавства.

Крім того, пропонується доповнити необхідний перелік інформації, яка подається покупцем незалежно від розміру пакету акцій, що купується, разом із заявою для участі в приватизації, інформацією про фінансово - майновий стан - для потенційних покупців - юридичних осіб та довідкою органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) для покупців - фізичних осіб Зазначена норма не застосовується при пільговому продажу акцій працівникам підприємства, що приватизується.

Підкреслюється, що на потенційних покупців крім відповідальності за достовірність і повноту поданих даних для участі в приватизації покладається обов'язок доказування свого права на придбання об'єктів державної власності.

Передбачається, що підготовка до приватизації та продаж об'єктів групи Г (стратегічні підприємства, підприємства оборонно-промислового комплексу, науково-дослідні та проектно-конструкторські організації та установи та інше) може здійснюватися із залученням радників.

Залучення радників дозволяє провести повну підготовку об'єкта до приватизації з урахуванням існуючої практики, міжнародних стандартів; представити його широкому колу потенційних покупців в Україні та за її межами. Підготовка до приватизації та продажу об'єктів державної власності із залученням радників сприятиме приведенню приватизаційних процедур до міжнародних стандартів.

У зв'язку з цим частину сьому статті 16 пропонується викласти в новій редакції, згідно з якою радники будуть залучатися на конкурсній основі в установленому Кабінетом міністрів України порядку.

Залучення та визначення радників для підготовки до приватизації та продажу об'єктів буде здійснюватися тільки за рішенням уряду.
З метою недопущення дроблення пакетів акцій та прискорення приватизаційних процесів пропонується виключити норми (пункт 4 частини третьої статті 184 Закону про особливості приватизації об'єктів групи Г і пункт 4 частини першої статті 185 Закону про особливості приватизації об'єктів групи В) щодо обов'язкового пропозиції для продажу на фондових біржах пакета акцій акціонерних товариств груп В та Г розміром 5 - 10 відсотків статутного капіталу до проведення конкурсу

Для запобігання витрат з державного бюджету на залучення радників документом пропонується вилучити норму щодо оплати послуг радників під час підготовки до продажу пакетів акцій тільки за рахунок коштів державного бюджету, та передбачити, що залучення послуг радників здійснюється за рахунок державного бюджету, коштів міжнародних організацій та інших незаборонених законодавством джерел за рішенням Кабміну

Законопроектом вносяться доповнення до основних повноважень уряду, визначених пунктом 1 частини першої статті 20 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", в частині прийняття рішення про залучення радників для підготовки до приватизації та продажу об'єктів.

Нагадаємо, раніше ВРУ встановила конкурсну процедуру призначення керівників установ культури 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся