Рада планує заборонити поліцейським критикувати накази керівництва

НовиниПолітика    15.11.2016 - 17:14
Фото: поліцейським можуть заборонити критикувати накази
Фото: поліцейським можуть заборонити критикувати накази

Поліцейському заборонено виконувати злочинний наказ

Верховна рада України прийняла за основу законопроект №4670 "Про Дисциплінарний статут Національної поліції України", яким забороняється поліцейським критикувати накази керівництва. За документ проголосували 248 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, згідно з проектом закону, передбачається, що поліцейський отримує наказ від керівника у порядку підлеглості і зобов'язаний неухильно і в певний термін точно його виконувати. Забороняється обговорення наказу або його критика. При цьому поліцейському заборонено також виконувати злочинний або явно незаконний наказ.

Згідно з документом, планується передбачити, що у разі одержання наказу, який суперечить закону, підлеглий не повинен виконувати його, про що зобов'язаний невідкладно в письмовій формі доповісти керівнику, який віддав наказ, і своєму безпосередньому керівникові, а у разі наполягання на його виконанні - письмово повідомити прямого керівника (зараз правоохоронець може усно проінформувати про відмову виконувати незаконний наказ).

Встановлюється, що виконання поліцейським злочинного або явно незаконного наказу, а також невиконання правомірного наказу тягне відповідальність.

Варто відзначити, що зараз відсутня заборона на обговорення і критику наказів керівництва.

Крім того, у статут запроваджується новий вид заохочення - нагородження поліцейського холодною зброєю, однак документом виключається можливість оголошення подяки. Нагороду у вигляді вогнепальної або холодної зброї поліцейським може вручати виключно міністр внутрішніх справ за особливі заслуги у сфері забезпечення національної безпеки, розкриття особливо тяжких злочинів, затримання особливо небезпечних озброєних злочинців, виявлену честь, доблесть і самовідданість при рятуванні життя громадян у разі ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та в особливий період.

Нагадаємо, сьогодні Рада зобов'язала правоохоронців протягом місяця доповісти про результати своєї діяльності.

On Top