Рада планує заборонити поліцейським критикувати накази керівництва

НовиниПолітика    15.11.2016 - 17:14
Фото: поліцейським можуть заборонити критикувати накази
Фото: поліцейським можуть заборонити критикувати накази

Поліцейському заборонено виконувати злочинний наказ

Верховна рада України прийняла за основу законопроект №4670 "Про Дисциплінарний статут Національної поліції України", яким забороняється поліцейським критикувати накази керівництва. За документ проголосували 248 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, згідно з проектом закону, передбачається, що поліцейський отримує наказ від керівника у порядку підлеглості і зобов'язаний неухильно і в певний термін точно його виконувати. Забороняється обговорення наказу або його критика. При цьому поліцейському заборонено також виконувати злочинний або явно незаконний наказ.

Згідно з документом, планується передбачити, що у разі одержання наказу, який суперечить закону, підлеглий не повинен виконувати його, про що зобов'язаний невідкладно в письмовій формі доповісти керівнику, який віддав наказ, і своєму безпосередньому керівникові, а у разі наполягання на його виконанні - письмово повідомити прямого керівника (зараз правоохоронець може усно проінформувати про відмову виконувати незаконний наказ).

Встановлюється, що виконання поліцейським злочинного або явно незаконного наказу, а також невиконання правомірного наказу тягне відповідальність.

Варто відзначити, що зараз відсутня заборона на обговорення і критику наказів керівництва.

Крім того, у статут запроваджується новий вид заохочення - нагородження поліцейського холодною зброєю, однак документом виключається можливість оголошення подяки. Нагороду у вигляді вогнепальної або холодної зброї поліцейським може вручати виключно міністр внутрішніх справ за особливі заслуги у сфері забезпечення національної безпеки, розкриття особливо тяжких злочинів, затримання особливо небезпечних озброєних злочинців, виявлену честь, доблесть і самовідданість при рятуванні життя громадян у разі ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та в особливий період.

Нагадаємо, сьогодні Рада зобов'язала правоохоронців протягом місяця доповісти про результати своєї діяльності.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Комітет рекомендує ВР прийняти законопроект про захист ошуканих вкладників банків У Києві в приватному будинку виявили арсенал зброї
On Top