Рада планує заборонити вилучення комп'ютерної техніки при обшуку

НовиниПолітика    08.09.2016 - 11:00
Фото: Рада може заборонити тимчасове вилучення комп'ютерів при обшуку
Фото: Рада може заборонити тимчасове вилучення комп'ютерів при обшуку

Слідчі повинні будуть здійснювати копіювання інформації, а не вилучення техніки

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект №3719 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій законності при їх проведенні". За проект закону проголосували 287 депутатів ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

При цьому підготовку законопроекту за скороченою процедурою до другого читання підтримав 261 нардеп.

зокрема, документом передбачається заборонити тимчасове вилучення електронних інформаційних систем. Так, слідчі повинні будуть здійснювати копіювання інформації, а не вилучення техніки.

Пропонується дозволити застосування спецпідрозділів при проведенні обшуків у суб'єктів господарювання виключно на підставі постанови слідчого судді і тільки по тяжких і особливо тяжких злочинів.

У законопроекті передбачається забезпечити доступ адвоката до процесу обшуку на будь-якому його етапі. При цьому обшук дозволено тільки як виключна слідча дія, коли неможливо отримати інформацію іншим способом.

Крім того, документом пропонується запровадити у клопотанні обов'язкову аргументацію необхідності обшуку і детального опису предметів і осіб, яких планується відшукати.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада планує скасувати обов'язкове використання печаток на офіційних документах.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Рада сьогодні розгляне законопроект про ринок електроенергії ВР до кінця тижня розгляне законопроекти по дерегуляції і децентралізації
On Top