Рада планує посилити соцзахист осіб, які доглядають за хворими дітьми

Фото: ВРУ (УНІАН)
Фото: ВРУ (УНІАН)

Документ підтримав 231 парламентар

Парламент підтримав за основу у першому читанні законопроект №8294 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми", передає кореспондент РБК-Україна.

Документ підтримав 231 парламентар. При цьому за скорочену процедуру підготовки акту до другого читання з другого разу проголосували 243 нардепи (спочатку 225).

Документом передбачається право для осіб, які доглядають за дітьми, хворими на важкі перинатальні ураження нервової системи, важкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч,  важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або якщо дитина отримала важку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги - на належне пенсійне забезпечення, державну допомогу у разі, якщо такі діти не визнані в установленому порядку дітьми з інвалідністю, та відпустку без збереження заробітної плати до досягнення дитиною шістнадцятирічного (вісімнадцятирічного) віку.

Нагадаємо, у березні Кабінет міністрів України схвалив низку рішень щодо підвищення соціального захисту осіб з інвалідністю, насамперед, в частині забезпечення засобами реабілітації, а також по запуску роботи спеціальної служби перевезення осіб з особливими потребами.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся