ru ua

Рада планує посилити відповідальність за паркування на місцях для інвалідів

Рада планує посилити відповідальність за паркування на місцях для інвалідів Фото: Верховна Рада

Законопроект підтримали 266 нардепів

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №5629 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю". Документ підтримали 266 народних депутатів, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, проектом закону пропонується збільшити штраф за паркування автотранспорту на місцях, призначених для інвалідів, на 119%.

Передбачається встановити, що паркування на місцях для інвалідів водієм, який не має документів, що підтверджують наявність у нього або у одного з пасажирів інвалідності (крім явно виражених ознак інвалідності), тягне за собою штраф для водіїв у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один такий мінімум становить 17 гривень). Таким чином, штраф може зрости з 465 до 1 020 гривень.

Відповідно до законопроекту, інвалід може використовувати будь-яке паркомісце, якщо на паркуванні відсутні позначення місць для інвалідів. Також встановлюється право на паркувальне місце для інвалідів біля житлових будинків. Розпізнавальний знак "Водій з інвалідністю" повинен буде розміщуватися на автомобілях спереду і ззаду. Пропонується також дозволити евакуацію автомобілів, які займають місця для інвалідів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроект №4493 про ринку електроенергії.