Рада планує спростити подання фінансової звітності

НовиниФінанси    22.06.2017 - 12:10
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

Законопроект прийнято у першому читанні

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №4646-д "Про внесення змін до Закону України" Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні "(щодо вдосконалення деяких положень)". За документ з другого разу проголосували 245 депутатів ВР (спочатку 215 нардепів), передає кореспондент РБК-Україна.

При цьому, скорочену процедуру підготовки проекту до другого читання підтримали лише 208 і 194 депутата ВР.

Документом, зокрема, планується удосконалити порядок надання та оприлюднення фінансової звітності, передбачивши її подання підприємствами, що застосовують МСФЗ, в єдиному електронному форматі, а також зобов'язав підприємства надавати копії фінансової звітності за запитом юридичних та фізичних осіб згідно з законом "Про доступ до публічної інформації "

Законопроектом пропонується визначити, що незначні недоліки, виявлені в первинних документах, не є підставою для невизнання господарської операції.

Планується встановити для цілей бухгалтерського обліку критерії віднесення підприємств до мікропідприємствам, малим, середнім і великим підприємствам згідно з положеннями Директиви ЄС № 2013/34 / ЄС; а також установити, що підприємства, які здійснюють діяльність з видобування корисних копалин загальнодержавного значення, складають фінансову звітність за МСФЗ

Проект пропонується поширити на операції по виконанню бюджетів та складання фінансової звітності про виконання бюджетів з урахуванням бюджетного законодавства.

Законопроектом передбачається уточнити період складання проміжної фінансової звітності з метою забезпечення однозначності у визначенні періоду, за який вона складається, і дозволити не складати консолідовану фінзвітність малим групам, які відповідають критеріям, передбаченим цим законопроектом. При цьому пропонується звільнити мікро - і малі підприємства від подання звіту про управління. Для середніх підприємств передбачити невідображення у звіті про управління, так званої нефінансової інформації.

Нагадаємо, раніше Рада відправила на доопрацювання законопроекти щодо спрощення подання фінзвітності.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top