ru ua

Рада скасувала ліцензування у сфері космічної діяльності

Рада скасувала ліцензування у сфері космічної діяльності Ілюстративне фото (РБК-Україна)

За законопроект проголосували 308 депутатів

Парламент схвалив у другому читанні законопроект №1071 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про державне регулювання космічної діяльності", передає кореспондент РБК-Україна.

За законопроект проголосували 308 депутатів ВР.

Документом визначається, що суб'єктами космічної діяльності можуть бути підприємства, установи і організації будь-якої форми власності та організаційно-правової форми. Передбачається виключити положення із закону "Про космічної діяльності" щодо здійснення ліцензування космічної діяльності (на сьогоднішній день положеннями закону україни "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" не передбачено ліцензування такого виду).

Згідно з законом, суб'єкт космічної діяльності України приватної форми власності, який має намір здійснювати космічну діяльність, надає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері космічної діяльності, декларацію про здійснення господарської діяльності у сфері космічної діяльності.

"Запропонована законопроектом декларація є лише інструментом для входу суб'єктів космічної діяльності приватної форми власності на цей ринок. На сьогоднішній день, діяльність суб'єктів космічної діяльності досить зарегульована іншими документами дозвільного характеру, в залежності від підвиду космічної діяльності", - наголошується в пояснювальній записці.

Так, суб'єкт космічної діяльності приватної форми власності, подаючи декларацію про здійснення господарської діяльності у сфері космічної діяльності, лише інформує Державне космічне агентство України про намір вчинення ним відповідного виду космічної діяльності в Україні.

При цьому Держкосмос протягом п'яти робочих днів з дня надходження зазначеної декларації повинен її зареєструвати і розмістити на своєму сайті. Таким чином, інформація про суб'єктів космічної діяльності приватної форми власності, а також видів їх господарської діяльності буде розміщена на офіційному сайті Держкосмосу у вільному доступі.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що 13 вересня Верховна рада прийняла за основу в першому читанні законопроект №1071 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання космічної діяльності". Законопроект підтримали 283 народні депутати.

Крім того, в травні Верховна рада ХІІІ скликання провалила законопроект №9219 "Про внесення змін у деякі закони України про сприяння розвитку космічної діяльності та залучення інвестицій в космічну галузь України".