Рада не включила до порядку денного законопроект про так званий податковий компроміс

Народні депутати не підтримали пропозицію про включення до порядку денного роботи Верховної Ради України законопроекту № 5043 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення можливостей для податкової угоди".

Народні депутати не підтримали пропозицію про включення до порядку денного роботи Верховної Ради України законопроекту № 5043 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення можливостей для податкової угоди". За відповідне рішення проголосували лише 152 нардепи з 226 мінімально необхідних.

Як зазначається у пояснювальній записці, даний законопроект має на меті звільнення платників податків від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності у разі виконання певних умов.

Так, законопроект вносить доповнення в розділ ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, де визначається, що "податкова угода" - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності.

"Платник податків під час дії податкової угоди за такі податкові періоди подає відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість та/або суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств", - йдеться в законопроекті.

Так, законопроект передбачає, що при застосуванні процедури податкової угоди в разі сплати платником податку 5% від суми податку, решта 95% суми відповідного податку будуть вважатися погашеними.

Платник податків сплачує податкові зобов'язання, визначені в уточнюючому розрахунку та/або податковому повідомленні-рішенні у вказаному розмірі протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем узгодження. Податкова угода вважається досягнутою після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань.

Також законопроект пропонує внести доповнення статтю 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення згідно, з яким "дії, передбачені частинами першою і другою 163 статті, не вважаються порушенням платником податків встановленого порядку ведення податкового обліку, якщо платник податків до притягнення до адміністративної відповідальності досяг податкової угоди".

Також передбачене внесення доповнення до статті 212 Кримінального кодексу України, згідно з якими діяння, передбачені частинами першою - третьою цієї статті 212, не вважаються умисним ухиленням від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), якщо платник податків до притягнення до кримінальної відповідальності досяг податкової угоди".

Нагадаємо, 2 вересня 2014 р. народні депутати не підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 4930 про застосування так званого податкового компромісу.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся