Рада не змогла погодити фінансування Фонду гарантування вкладів через звичайні векселі

НовиниПолітика    07.10.2014 - 14:20
Народні депутати України підтримали в цілому законопроект №5055 "Про внесення зміни до статті 23-1 закону України "Про державний бюджет України на 2014 р." (щодо фінансових векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб).

Народні депутати України підтримали в цілому законопроект №5055 "Про внесення зміни до статті 23-1 закону України "Про державний бюджет України на 2014 р." (щодо фінансових векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб). За відповідне рішення проголосували 227 депутатів.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту в умовах кризи може виникнути загроза неплатоспроможності одразу декількох або більше банків, що вимагатиме залучення Фондом додаткових ресурсів з метою виконання своїх повноважень.
Згідно зі статтею 231 закону України "Про державний бюджет України на 2014 р". Кабінет міністрів має право здійснювати випуски облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в обмін на ці облігації фінансові векселі, виданих ФГВФО.

Проте, як зазначається, у пояснювальній записці, видача фінансових векселів Фондом в документальній формі як електронного документу потребує додаткового часу та відповідних фінансових ресурсів, та не може бути реалізована найближчим часом.
Тому ухвалений сьогодні депутатами закон виключив зі статті 231 закону України про держбюджет України на 2014 р. слово "фінансових".

"У ситуації, що склалася на сьогодні у банківській системі Фонд потребує негайного залучення додаткових коштів для здійснення законодавчо закріплених повноважень. Враховуючи зазначене, проектом пропонується надати право Кабінету міністрів України здійснювати випуски ОВДП в обмін на векселі Фонду для забезпечення фінансової підтримки Фонду", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Разом з тим народні депутати відмовилися підтримати законопроект № 5049 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб". За відповідне рішення проголосували лише 222 нардепи.

Цей законопроект передбачав внесенні змін до закону України "Про обіг векселів в Україні", згідно з якими  Фонд отримував право видавати звичайні векселі, на які будуть поширюватись загальні вимоги вексельного законодавства.

Як заявив спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов, без ухвалення законопроекті № 5049 вже ухвалений закон №5055 не почне діяти.

Після трьох не результативних спроб повернутися до розгляду законопроекту № 5049 голова Верховної ради Олександр Турчинов запропонував перенести розгляд цього питання на наступне пленарне засідання, яке заплановане на 14 жовтня 2014 р.

Нагадаємо, представляючи ці законопроекти в сесійній залі Верховної Ради України, міністр фінансів України Олександр Шлапак заявив, що Фонду гарантування вкладів до кінця 2014 р. необхідно 16 млрд грн.

"Якщо ми сьогодні не забезпечимо механізм, який забезпечить повернення вкладів у мінімальному розмірі 200 тис., то вже в наступному році у нас не буде можливості забезпечувати повернення таких гарантій", - заявив Шлапак.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top