ru ua

Рада не дозволила місцевій владі передавати держземлі у користування приватним особам

Народні депутати не підтримали в першому читані та в цілому законопроект № 1084 "Про внесення змін до Прикінцевих положень закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо відтермінування заборони на відведення земельних ділянок". За відповідне рішення проголосували лише 60 нардепів з 226 мінімально необхідних.

За повернення цього проекту закону до профільного комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства на повторне перше читання проголосували лише 140 парламентарів. Таким чином документ відхилений та знятий з розгляду.

Законопроект передбачає надання до 1 січня 2017 р. органам місцевого самоврядування можливості передачі (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб при відсутності плану зонування або детального плану територій населеного пункту.

Не дивлячись на те, що профільний комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендував ухвалити цей законопроект, депутати його провалили.

Нагадаємо, Рада продовжила до 2016 р. прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу споруд.