Рада хоче скоротити терміни зарахування експортної виручки за поставлений товар

Середа 04 березня 2015 11:33

Народні депутати підтримали в першому читанні урядовий законопроект № 2265 "Про внесення змін до закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" щодо валютного регулювання і валютного контролю". За відповідне рішення проголосували 238нардепов з 226 мінімально необхідних.

Як заявила міністр фінансів України Наталія Яресько під час подання даного законопроекту в парламенті, цей документ передбачає заходи для стабілізації ситуації на валютному ринку України.

"По-перше, ми пропонуємо скоротити граничних термінів зарахування виручки резидентів в іноземній валюті на їх валютні рахунки в уповноважених банках та відстрочення поставки при здійсненні імпортних операцій з 180 до 90 днів", - заявила Яресько.

По-друге, за її словами, пропонується скасувати законодавчу норму, що дозволяє на необмежений термін призупинити повернення валютної виручки.

Крім того, уряд пропонував спростити процес отримання ліцензій для тих компаній, які повинні отримувати їх. Сьогодні такі ліцензії видає Мінекономіки та НБУ.

"Ми пропонуємо спростити цей процес, пропонується видача індивідуальної ліцензії НБУ у випадку перевищення зазначеного терміну. При цьому можуть в окремих випадках проводитися консультації з Мінекономіки. Це знизить коррупционогенный фактор при отриманні таких ліцензій та сприятиме роботі бізнесу", - зазначила міністр.

Вона підкреслила, що ці заходи можуть бути скасовані, як тільки відбудеться стабілізація курсу гривні.

У свою чергу як заявив лідер фракції "Блок Петра Порошенко", у народних депутатів є декілька застережень до документу. 

"Термін 90 днів, на який пропонується обмежити експортно-імпортні операції, за діючим законодавством, має всі повноваження встановлювати Національний банк , і немає потреби його ще раз узаконювати", - сказав Луценко.

По друге, за його словами , на прохання нардепів з "Самопомочі" пропонується передбачити, щоцей законопроект діє по кінця поточного року.

Також Луценко попросив уточнити, яка саме судова установа може буди причиною зупинки продовження терміну валютно-експортних операцій. "З такими умовами наша фракція погоджується підтримати цей документ", - заявив Луценко.

Нагадаємо, вчора Рада провалила цей законопроект.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся