ru ua

Кокс і Квасьневський взяли участь в засіданні робочої групи по Тимошенко

Парламентська робоча група, яка займається підготовкою законопроекту щодо лікування екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, проводить чергове засідання, передає кореспондент РБК-Україна.

Парламентська робоча група, яка займається підготовкою законопроекту щодо лікування екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, проводить чергове засідання, передає кореспондент РБК-Україна.

На засіданні групи були присутні представники моніторингової місії Європарламенту Пет Кокс (на фото ліворуч) і Олександр Кваснєвський (на фото праворуч), а також представники ЄС: Міхкель, Аллік, Арнольдов та Пранцкевічус.

Пет Кокс зазначив: "Добре було б побачити прогрес у роботі групи".

Заззначимо, саме від позиції Кокса з Квасьнєвським багато в чому залежить рішення ЄС, чи підписувати угоду про асоціацію з Україною. Поки вони рекомендували ЄС почекати з будь-яким конкретним рішенням.

Нагадаємо, Верховна Рада України 8 листопада створила робочу групу з підготовки законопроекту про лікування екс-прем'єр-міністра. Згідно з розпорядженням голови Верховної Ради України Володимира Рибака № 1987, до складу групи увійшли: народний депутат від фракції Партії регіонів Геннадій Васильєв (голова групи), народний депутат від фракції ВО "Свобода" Андрій Міщенко (заступник голови групи) та члени робочої групи - народні депутати від ПР Віталій Журавський, Володимир Олійник, Володимир Мисик, Дмитро Шпенов та Інна Богословська; від фракції ВО "Батьківщина" Андрій Кожем'якін, Геннадій Москаль та Ірина Луценко; від фракції "Удар" Ірина Геращенко, від КПУ Сергій Гордієнко та позафракційний нардеп Ігор Єремеєв.

Вчора робоча група з напрацювання законопроекту про лікування засуджених за кордоном прийняла рішення 11 з 12 голосів, у відповідності з яким в законопроекті про лікування засуджених за кордоном, повинна передбачатися норма про те, що суд має право прийняти рішення про направлення засудженого на лікування за кордон терміном на рік з правом продовження цього терміну ще до року.

Зокрема народний депутат України від фракції Партії регіонів Інна Богословська запропонувала, щоб норма єдиного законопроекту звучала наступним чином: "Суд на підставі висновку медичної установи, пенітенціарної служби, українського медичного закладу (яке лікує засудженого) та іноземного може прийняти рішення про те, щоб відправити засудженого на лікування терміном на один рік з можливістю продовження цього терміну до одного року".

Також Богословська зазначила, що відповідні зміни для того, щоб ця норма могла діяти, необхідно внести до Кримінально-процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів.